12 Ocak 1992 Diyarbakır doğumlu, sosyal medya fenomeni ve aynı zamanda da şarkıcı.

Son dönemlerde yaptığı ilginç şarkılarla gündeme gelmiş olsa da Ece Ronay’ın aslında ilk ortaya çıktığı ve bize kendisini gösterdiği sosyal medya platformu TikTok’tur. İnsanların uygulamaya kendi yükledikleri veyahut uygulama tarafından yüklenen ses kayıtlarının üstüne play-back yaptığı, dans ettiği, bir şeyler yazdığı hatta ve hatta bazı ünlü firmaların “TikTok” çekerek reklam yaptığı bir uygulamada kendisi iyi bir başarı elde etmiştir. Ülkemizde hala yönetimde etkisi olan bazı siyasetçilerimizin, devlet büyüklerimizin ve de bazı belediye başkanlarıyla belediyelerin bilgilendirici veya görev başında olduğu şehre ait şeyler paylaştığı bir uygulamadır TikTok. Her kesime bu kadar geniş çaplı hitap eden bu uygulamada Ece Ronay da elbette bir şekilde kendisine yer bulmayı başarmıştır.

Ece Ronay, TikTok profilinde neredeyse her şeyini izleyicileriyle paylaşan bir fenomendir. Hem arkadaşlarıyla danslar edip eğlenir hem şarkılara cover yapar hem de uygulamaya yüklenilen seslere play-back yaparak izleyenlerine keyifli anlar yaşatır. Güzel olduğu gibi bir o kadar da köküne ve kültürüne bağlı olan Ece Ronay, genelde çoğu TikTok videosunda en az bir tane kendi yöresine has bir cümle kurar. Kimisine göre bu saçma ve gereksiz bir şive komedisi olduğunu düşünse de kimileri de bunu Ece Ronay’ın izleyicileriyle kurduğu samimi bağa veriyor. TikTok’da 1.6 milyon takipçisi bulunan Ece Ronay, Instagram’da da yaklaşık dört yüz bine yakın bir takipçi sayısı mevcuttur. Ece Ronay & Kong Kes Lan indir

Ece Ronay’ın şarkılarına gelecek olursak şu an piyasada çok şarkısı olmasa da yaklaşık 4 ay önce çıkardığı “Karpuz” ondan iki ay sonra çıkardığı “Hıyar” ve yakın bir tarihte piyasaya sürdüğü Kong ile olan feati “Kes Lan” adlı üç tane şarkısı mevcuttur. Bunlardan en çok etkileşim alanı “Karpuz” adlı şarkısıdır ve 40 milyon civarı bir izlenme sayısına sahiptir. Ronay, şarkılarını tiktok aracılığıyla yandaki adreste yayınlamaktadır. Ece Ronay Mp3 indir hala müzik hayatına devam etmektedir ve şu an İstanbul’da yaşamaktadır.

Mp3 arşivi için bir başka adres: Mp3 indir