14 kasım Perşembe günü dahiliye polikliniği önünde, 15 kasım Cuma günü Cuma pazarı içinde diyabet standı kuruldu ve tüm gün ücretsiz şeker ölçümü yapıldı. Diyabet standında Dahiliye Uzman Hekimi Derya UÇARDAĞ CENGİZ, Diyabet hemşiresi İlknur Esen, Diyabet hemşiresi Selma YILDIZ şeker ölçümü yapılan hastalara Diyabetin sebepleri, belirtileri ve tedavisi hakkında bilgilendirme yaptılar.

Dahiliye uzmanı Dr.Derya UÇARDAĞ CENGİZ;’’Diyabetes mellitus (şeker hastalığı) son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülme sıklığı artmaktadır. Obezitenin ve yaşam koşullarının değişmesiyle her geçen gün bir salgın hastalık haline gelmiştir. Bu yüzden hastalık hakkında toplum bilincinin oluşturulması hastalığın önlenmesi ve yönetiminde, diyabetik hastanın izleniminde, komplikasyonların önlenmesinde tüm dahiliyeci arkadaşlarla birlikte çalışmaktayız. Diyabet okulu ile hastalarımıza hastalıkları konusunda dahada bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz’’ dedi.

Hastane Yönetiminden Başhekim Opr.Dr.Erol KARACA, Başhekim yardımcısı Hamza BAMBAL, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sema ARTAÇ, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Selda BALİ standları ziyaret etiler. Başhekim Opr.Dr.Erol KARACA; ‘’Diyabet; Dünyada giderek artan, insan sağlığını etkileyen ilk 5 kronik hastalıktan biridir. Ekonomiye yüklediği maliyetlerde günden güne artmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yılda kurum olarak farkındalığın artması için üzerimize düşeni yapmaktayız’’ dedi.