Selçuk Üniversitesi’nin liderliğini sürdürdüğü Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde normal sezon, bu hafta sonu oynanacak karşılaşmalar ile sona erecek ve play-off mücadeleleri başlayacak.


Akhisar Belediyespor, Selçuk Üniversitesi, Optimum TED Ankara Kolejliler, Genç Telekom, Maliye Milli Piyango, Vestel, Gaziantep Büyükşehir Belediye ve Final Gençlik play-off’ta yer alamaya hak kazanırken, son hafta oynanacak maçlarla sıralamalar da netleşecek.  Temsilcimiz Akhisar Belediyespor normal sezonu 8.sırada tamamlamayı garantiledi ve play-off ilk turunda lider Selçuk Üniversitesi ile eşleşti.

Play-Off  28 Nisan’da Başlayacak


TB2L play-off’ları 28 Nisan tarihinde başlayacak. Beko Basketbol Ligi play-off’larında olduğu gibi normal sezonu ilk sırada bitiren takım, sekizinci ile, ikinci sırada bitiren takım yedinci ile, üçüncü sırada bitiren takım altıncı ile ve dördüncü sırada bitiren takım da beşinci ile eşleşerek çeyrek final mücadelesi verecekler. TB2L play-off’ları üç maç üzerinden oynanacak ve iki maçı kazanan takım üst tura yükselecek. Play-off’lar sonunda finale yükselen iki takım önümüzdeki sezon Beko Basketbol Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanacak. 

Öte yandan Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde Akhisar Belediyespor Basketbol takımının yıldızı Tyrone Nelson, 22,3 ortalama ile sezonun en çok sayı atan oyuncusu unvanını ve 11,8 ribaund ile de sezonun en çok ribaund alan oyuncusu unvanını koruyor.


TB2L’de normal sezonun son hafta programı ve puan tablosu ise şu şekilde;