CENGİZ ERGÜN AKHİSARLI GAZETECİLERİ SİLMİŞ !

                      10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle  Manisa’nın 17 ilçesinin Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün, merkez ve ilçelerden 200’e yakın gazeteciyi davet ederek bir gece düzenlediğini, adresime gönderilen 100’e yakın resimli haberle öğrendim. Akhisar’daki arkadaşlara davet edilip, katılıp katılmadıklarını sordum. Davet edilmediklerini ve hiçbir Akhisarlı arkadaşın katılmadığını öğrendim. Yollanan resimlerde  Manisa merkez ve ilçelerden çok yakın dostlarımı görürken; acaba biz Akhisarlı gazeteciler  niye davet edilmedik diye kendi kendime soru sordum ve üzüldüm.

                   Sayın Cengiz Ergün’ün Akhisarlı gazetecilerin geceye davet edilmeyip katılmamaları hakkında bilgisi olduğuna inanmıyorum. Ama Sayın Ergün Büyükşehir  Belediye başkanıdır. Nasıl  Daire Başkanlıklarının başarıları Cengiz Ergün’ün artısı olarak hanesine yazılırken, bu yapılan ayrıcalıkta sayın Ergün’ün eksi hanesindedir. Akhisar’ın en eski bir gazetecisi olarak tekrar tekrar üzüntülerimi bildiriyorum.

                   Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün Manisa il sınırları içinde yaptıkları hizmetleri takdir ediyorum. Her ne kadar (Siyasi açıdan) Akhisar merkezde beklediği yatırım ve yakınlığı görmesek de eski adı köy olan 86, ve yinede eski adı belde olan 9 mahallemizdeki özellikle yolların modernize edilmesini hiç kimse inkar edemez. Bilindiği gibi 17 ilçede hiç CHP’li belediye başkanı yoktur. AKP ve MHP’li belediye başkanları mevcuttur. Siyaseti sevdiğim için Büyükşehir tarafından ilçelere yapılan yatırım ve ilgiyi yakından takip ediyorum.

                  1975 yılından beri adeta bir hobi ve amatörce, kapanan Demokrat İzmir’de başlayan ve hala yaşımın 70’leri geçmesine rağmen DHA  Akhisar muhabirliğime devam etmeye çalışıyorum. Bu 40 yılı geçmiş zaman diliminde  hiçbir kimsenin  kapı kulu olmadan, özür dileyerek yazıyorum, yağcılık yapmadan görevimi yaparken,çok sayıda  siyasetçi, sivil toplum örgütlerinde görev yapan ve özellikle gazeteci dostlarım oldu. Ulusal yazılı basın kuruluşlarında toplumsal haberlerin yerine bireysel konulu haberlerin son yıllar içinde ön plana alınması ile bundan sonra toplumu köşe yazılarımla aydınlatmak istiyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 yıl Önce

Haldun abi bütün söylediklerine katılıyorum fakat cengiz ergün yolları yapmadı köy yollarını bir yıl önce kazıdı ve bir yıldır hiçbir çalışma yapmadı şuan bi çıkıp akçaalan hacıosmanlar deremahalle bu köylerin belde olan bi çok köyün yolunu doğan ensivri koordinatörlüğünde kazılıp tek bir çakıl bile dökülmedi haber arşivinize bi bakın mesajlarınıza bir bakın cengiz ergün sadece seçim zamanı akhisarımıza geldi ve gereken cevabı inşAllah sandıkta alacak her iki belediyede