Calacatta mermer kuşkusuz ki dünyadaki en güzel doğal malzemelerden biridir.

Silivri Hurdacısı Hurdacılar Birliği Metal Sanayi Silivri Hurdacısı Hurdacılar Birliği Metal Sanayi

Calacatta mermer kuşkusuz ki dünyadaki en güzel doğal malzemelerden biridir. Ancak bazı mermer çeşitleri diğerlerinden daha eşsiz ve güzeldir. Bianco Carrara’da son derece popüler olan bu çeşitlerden biri, tinyurl.com/ix1xb3t, güzel, yüksek kaliteli bir doğal taş olan çarpıcı Calacatta Mermeridir. Aşağıda, Calacatta Mermerinin özellikleri ve kökeni hakkında bazı noktalara değinilmiştir. Gelin hep birlikte inceleyelim.

Calacatta Mermerinin Özellikleri

Calacatta mermeri kendine özgü bir görünüme sahiptir ve dramatik bir etki yaratan kalın, cesur damarlarıyla bilinir. Tipik olarak beyaz ve gri olan temiz, ince renklendirme, bu doğal taşın lüks iç projeler için iç tasarımcılar ve mimarlar tarafından çok aranmasına neden olur. Calacatta Mermer en çok beyaz ve gri renkte görünmesiyle bilinirken yeşil, mavi, altın veya menekşe tonlarında da olabilir. Bu renkler beyaz arka planla birleştiğinde, açık veya koyu ahşap gibi malzemelerle eşleştirilebilecek çok nötr bir ton oluştururlar. Proje alanınızdaki belirli mimari öğeleri vurgulamak veya önemsizleştirmek için harikadır.

Calacatta Mermeri görünüşte nefes kesici olup Calacatta Mermerlerinin İtalya, Carrara'da bulunan bir taş ocağından geldiğini ifade edebiliriz. Bu, birçok insanın Calacatta Mermerini aynı bölgeden gelen Carrara Mermeri ile karıştırdığı gerçeğiyle daha da kafa karıştırıcı hale geliyor. Calacatta Mermerimizi tedarik ettiğimiz ocağın coğrafi konumu ve bölgeyi etkileyen hava durumu gibi mevsimsel sorunlar göz önüne alındığında, Calacatta oldukça nadir bir mermerdir.

Calacatta Mermerinin En İyi Kullanım Alanları

Calacatta Mermerinin güzelliği ve nadirliği ile lüks alanlarda kullanıldığını ifade edebiliriz. Calacatta Mermer döşeme, üst düzey kurumsal ofislerin giriş yollarında, resepsiyon alanlarında veya kozmetik cerrahi uygulamaları gibi tıbbi uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Calacatta Mermer tezgahlar ve backsplash'ler, tasvir ettikleri zarafet ve sofistike göz önüne alındığında lüks bir görünüm oluşturmaktadır. Aynı şekilde banyo, Calacatta Mermerini duş duvarları, küvet çevresi ve makyaj masası gibi alanlarda kullanmak, mekanda lüks ve zenginlik hissi yaratmak için mükemmel bir yerdir. Müşterilerimiz ayrıca yaşam alanında bir özellik parçası olarak açık şömine çevreleri ve ocaklar için sıklıkla Calacatta Mermerini tercih ederler. Siz de Bianco Carrara aracılığı ile bu mermere sahip olabilirsiniz.