Akhisar CHP İlçe Başkanı İsmail Fikirli yaptığı yazılı basın açıklaması ile Mayıs ayı olağan Belediye Meclis Toplantısı 5. Gündem maddesinde yer alan konuya açıklık getirdi.
Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Fikirli şunları kaydetti; “Akhisar Belediye Meclisinin 08.05.2014 tarihinde yapılan toplantısının 5. Maddesinde görüşülen Bosna-Hersek’e inceleme gezisine, diğer yıllarda olduğu gibi iktidar partisinden çok sayıda katılımcının belediye imkanları ile katılmasının önlenmesi için sadece belediye meclis üyeleri ve belediye daire müdürleri ile sınırlı kalması konusunda görüş bildirilmiştir.

Yapılacak geziye Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak gerekirse bir meclis üyemizin temsilci olarak katılması gerektiği düşüncesi ve kararındayız. Yoksa tüm meclis üyelerinin bu geziye katılması gibi bir durum söz konusu değildir. Kamuoyunda bu konuda yanlış algı oluşabileceği ihtimali nedeniyle bu hususta açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Meclis toplantısında görüşülen ve karara bağlanan bu gezi konusu sadece Bosna-Hersek’e yapılacak gezi ile sınırlı olup belediye tarafından yapılacak olan başka yurtdışı geziler, grubumuzca ayrıca değerlendirilecektir. Bu konuda parti grubumuz olarak öncelikli ilkemiz belediye imkanlarının mümkün olduğunca iktisatlı ve verimli şekilde kullanılmasıdır. Akhisar’a katkısı olmayacak, keyfi amaçlı her türlü gezi ve organizasyonlara belediye meclis grubu olarak karşı çıkılacaktır. Değerli basın mensuplarımız aracılığıyla kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.