BİZ NEDEN BÖYLE OLDUK?

Bu kez yazdığım köşe yazıma 8 fotoğraf koyuyorum. Çünkü  başlığıma  karşı  Akhisarlıların nasıl birlik beraberlik içinde olduğunun kanıtıdır bu 8 fotoğraf.  1900’yılın son çeyreğinde, ANAP-DSP Koalisyonunun da, Başbakan Mesut Yılmaz döneminde, 1994-1999 yılları arasında Akhisar Belediye başkanı Ahmet Dutlulu’nun  başkanlığında Akhisarlılar Sigara Fabrikası için 2 otobüs ile Ankara’ya çıkarma yapmıştı. 100 yakın Akhisarlılar arasında, 1984-1989dönemi Akhisar Belediye Başkanı Hüsnü Kahraman, Belde belediye başkanları,siyasi partilerin temsilcileri,oda başkanları, muhtarlar bulunuyordu. Gurubumuza Manisa Milletvekilleri, Sümer Oral, Cihan Yazar, Hasan  Gülay, Bülent Arınç katıldılar. Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Orhan Mandacı ekibin sözcülüğünü yaptı.  Ekip ilk ziyaretini günün Gümrük Tekel Bakanı ANAP’lı Eyüp Aşık’ı ziyaret etti. Gurup  DSP Gurup  başkan yardımcısı Hüsamettin Özkan’ı, CHP gurubundan  Önder Sav, Ali Topuz’u ziyaret edip Akhisar Sigara Fabrikası için hazırlanan dosyayı sunup, Akhisarlıların birlikteliğini vurguladılar. Belki Sigara Fabrikası istendiği şekilde sonuçlanmadı. Bendeniz bu fotoğrafları sunarken ve satırlarımı yazarken Akhisarlıların  birlikte hareket ettiklerinin geçmişte gerçekleştiğini belirtiyorum.    

Son yıllarda ne yazık ki Akhisarlılar  karşılaştıkları önemli sorunlarda bir araya gelip, çözmekte ve ileriye dönük yatırımlarda bile bir noktada buluşamıyorlar. Örnek olarak eski hava meydanının elimizden başka kuruluşlara gitmesi,  ATSO yönetiminin Merkez Çarşıyı Güzelleştirme Projesinin  bir türlü çözüme ulaşmaması  gibi önemli konularda olduğu gibi birlikte hareket edebilseydik şahsi görüşüm  Akhisarlılar için olumlu sonuçlar alınabilirdi.

Son günlerde de bir türlü sorunları çözülemeyen Akhisarspor için bile güç birliği sağlanamadı. Bir ilçe takımı olarak bilindiği gibi Süper Ligde 7 sezon mücadele eden, Ziraat Türkiye Kupası ile  Süper Kupayı  müzesine  taşıyan yeşil siyahlı kulüp, geçtiğimiz sezon sonu Play-Of mücadelesinde tekrar Süper Lige çıkmayı kaçırdı. Son Karagümrük  maçından sonra Akhisarspor  büyük bir kaosun içine düştü. Süper Ligde mücadele eden takımın  başkanlığını yürüten Hüseyin Eryüksel, başkanlıktan ayrılarak yerine as başkan Fatih Karabulut geldi. Süper ligde mücadele ederken örnek, borçsuz bir kulüp olarak gösterilen Akhisarspor  maddi bir çıkmaza girdi. Takıma yararlı olmayan bir yabancı oyuncu alacağını alamadığı için transfer tahtası kapalı olan  ekibin 11 oyuncusu sözleşmelerini fesih etti ve takımdan ayrıldılar. İlk olarak maddi çıkmazdan kurtulmak isteyen Akhisarspor için yapılan toplantılar, yıllardır üye kabul edilmemesinden sonra, üyeliğin açılması ve kampanyalardan da istenen sonuç alınmadı. Çünkü camiada özellikle yönetimlere karşı bir güven bunalımı doğmuştu. Kamu oyunun  yeterli bilgilendirilmemesi,  şeffaf davranılmaması, kongrelerin gizli kapaklı ve basının bile davet edilmediği bir ortamda yapılması güven bunalımının en önemli sebeplerinin başında geliyor. 

 “Biz Neden Böyle Olduk?” başlığı attığımı, Akhisarlıların  birlikte hareket ettiğini gösteren  konuyu ilk  paragraf ta belirttim ve altta gördüğünüz fotoğraflarda da gösteriyorum. Fakat en son Akhisarspor’un düştüğü durumda olduğu gibi ne yazık ki  şehrimizin sorunları ve çıkarları için siyasi partiler başta olmak üzere sivil toplum örgütleri de karşılıklı güven bunalımı içinde olduklarını düşünüyorum.  Tüm temennim hiçbir art düşüncede olmadan, karşılıklı sevgi saygı çerçevesinde, Akhisar’ımız için önemli konuları tartışarak, geleceği düşünerek, çözüm odaklı  birlikte hareket edilecek günlerin tekrar geleceği günlere kavuşmasıdır.  

Haldun AKYÜZ
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer şenay
ömer şenay - 7 ay Önce

inşAllah eski birliktelikler örnek olurda akhisar spor başarılı günlerine döner

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber