BİR TAKIM BÖYLE KATLEDİLİR

Süper ligin  19. Haftasında  puan cetvelinin en altında bulunan Rizespor ile hemen üstünde 17. Sırada bulunan Akhisarspor  Rize’de mücadele ettiler. Deplasmana gelen bir takımın  nasıl  katledildiğini izledik. 2 kez Rize için  VAR’e giden  hakem Suat Aslanboğa  Akhisarspor’u 20 dakikada  10  kişi bıraktı. Ne yazık ki müsabakanın ilk yarısında  ceza sahası içinde indirilen Manu için, ve Akhisar ceza sahası üzerinde topsuz alanda  rakibini adeta biçercesine tırpanlayan tekme atan Rizeli oyuncu için    değil  VARA gitmek, oralı bile olmadı. İlk yarıyı deplasmanda olmasına  rağmen 1-0  önde bitiren  Akhisarspor  teknik direktörü  Cihat Arslan’da müsabakanın  2. Yarısının başında  tribüne yollandı.

70 dakika 10 kişi mücadele eden Akhisarspor’un neredeyse tüm kurumlar tarafından  adeta ipi çekilmiş. Siz ne kadar dişe diş mücadele etseniz de bazı güçler özelikle Çaykur Rizespor’un  ligde kalması için  yeşil  çimlerdeki  mücadelenin dışında  karar almışlar.

Yazılı ve görsel  medyada  adeta yokmuş gibi gösterilen, 7. sezondur Süper Ligde mücadele eden Akhisarspor’un, özellikle başkan ve yönetim kurulu üyeleri artık seslerini çıkarması gerekiyor. Akhisar’da sağlanacak birlik beraberlik, haklarının aranması gerçekleştiği takdirde, Akhisarspor camiasının  ligin sonunda yine, gelecek sezonda Süper ligde  mücadele edeceğine inanması gerekir.   

NOT=Köşe yazıma, bir saat sonra ilave yapmak istiyorum. Rize Akhisar  maçı sonrası izlediğim Konya Antalya  maçı  hake mi  Volkan  Bayaslan’ın ilk yarının  45. Dakikasında  arkadan tam bileğe yapılan basmayı VAR’ı izledikten sonra “yok bir şey demesi” ve  45-1 de  Konya’lı oyuncunun rakibinin suratına vurmasını görmeyerek “Oyna” demesi ile, Rize Akhisar  müsabakasının 20 dakikasında ki kırmızı kartlık  hareketin arasındaki  karşılaştırmaları, yorumculara ve futbolseverlerin takdirine bırakırken, ilk satırlarımda Rize’nin kurtarılması, Akhisar’ın adeta ipin çekildiği yorumumun duygusallık olmadığının kanıtı olduğuna inanıyorum.                

Haldun AKYÜZ  
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ Yumukoglu
ALİ Yumukoglu - 2 yıl Önce

Biz söylesek de havanda su dövmek federasyon bildini okur

M.girgin
M.girgin - 2 yıl Önce

Kasımpaşa maçında ÇAYKUR Rize aynı şekildekorunması gçzden kaçmadı

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber