Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınları Günü’nde fabrikalarda çalışan emekçi kadınları ziyaret ederek sadece bir gün değil, her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi. 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde fabrikada çalışan kadın işçilere karanfil dağıtarak yanlarında olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Besim Dutlulu, kadın emekçilerle de kısa süreliğine sohbet etme imkanı buldu. 

Kadınların hayatın her alanında gösterdikleri emek ve mücadeleyle fark yarattığına değinen Başkan Dutlulu, “Fabrikada çalışan kadın emekçilerimizi ziyaret ederek, sadece bir gün değil her zaman yanlarında olduğumuzu hatırlattık ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladık. 

Emeğiyle ülkemizi aydınlatan tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutluyorum. Birbirimizden aldığımız güç ve üretmeye olan inancımızla geleceğe hep birlikte yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Kadın Kolları Başkanı Fatma Celebci ve yönetimi de fabrikada çalışan kadın çalışanlara üzerinde Mustafa Kemal Atatürk baskısı bulunan kupa hediye etti. Celebci, “Emeğiyle dünyamızı güzelleştiren tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.