CHP  Manisa Milletvekili aslen Akhisarlı olan Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu  Akhisar’da görev yapan basın mensupları sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Kayalıoğlu Mahallesindeki Belediye Sosyal Tesislerinde yapılan toplantıda  basın mensuplarının yanında CHP Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Celepçi’de   katıldı.

Milletvekili Bakırlıoğlu, davete katıldıkları için teşekkür etti. Son günlerdeki ülke ve yerel olarak Akhisar’daki gelişmeler ve gündeme gelen konularda görüşlerini açıkladığı sohbette, “Tüm ülkemizdeki özellikle son aylarda yaşanan korkunç zamlara vatandaşlar büyük tepkiler gösteriyor. Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümet yetkilileri halkımızı rahatlatacak kararlar yerine yapacağız, edeceğiz cümleleri kuruyorlar. Başta elektrik fiyatlarına yapılan korkunç zam, akaryakıttaki her gün yapılan arka arkaya yapılan zamlar, doğalgaza  da  gelen artışlar tüm girdilere yansıyor.  Tüm yük halkımızın omuzlarına yükleniyor.”Yerel olarak Akhisar’da son günlerde yapılan AKP  ilçe başkanının yaptığı açıklama ve Belediyeden yapılan açıklamaların yargıya intikal ettiğini söyleyen Bakırlıoğlu, “AKP ilça  başkanının  açıklama öncesi Belediye başkanımızdan bilgi alması  yerinde olurdu diye  düşünüyorum.”  6  siyasi parti liderinin bir araya gelmesini  konusundaki görüşlerini de açıklayan A.Vehbi Bakırlıoğlu, “Bu toplantı ülkemiz siyasi tarihinde çok ender görülmüş bir durumdur. Bu demek ki ülkemiz iyi yönetilmiyor ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin çıkar yıl olmadığını gösteriyor. Çok önemli bir gelişmedir. Önümüzdeki günlerde 6  liderin imzaladığı ortak açıklama halkımıza çok önemli bir moral verecektir. Çünkü hedef belilidir. Demokrasi, İnsan Hakları, Cumhuriyet, bağımsız bir hukuk düzeni ve adaletin  herkese eşit dağıtılmasıdır.”  dedi.