Ankara’da toplam da 13 OSB bulunuyor. Anadolu OSB, ASO 1. OSB, ASO 2-3 OSB, Başkent OSB, İvedik OSB, OSTİM OSB, Polatlı OSB, Polatlı Ticaret Odası OSB, Elmadağ Mobilyacılar İhtisas OSB, Şereflikoçhisar OSB, Uzay ve Havacılık İhtisas OSB, Çubuk Hayvancılık İhtisas OSB, Dökümcüler İhtisas OSB Ankara’da faaliyet gösteriyor.Ankara’da bulunan OSB’lerin toplam alanı 11 bin 500 hektarı bulunurken, Ankara’da bulunan OSB’lerde toplam 15 bin 152 firma faaliyet gösteriyor. Ankara OSB’lerinde 236 bini geçkin kişi istihdam ediliyor. OSB’lerin toplam sektör ağırlıkları ise, makine yüzde 41, metal yüzde 30, kimya yüzde 12,3, diğer alanlara yüzde 16,7 olarak dağılmış.


Ankara sanayisinin büyümesinde etkili firma EUROFER Kesici Takımlar bu alanda kendini kanıtlamış firmalar arasında yer alıyor. 12 Yıllık firma serüveninde kurucusu Ahmet IŞIK, Ostim’de 14 m2’lik küçük dükkân ile başladığı bu yolda sanayi üretimine katkı sağlıyor.

EUROFER Kesici Takım sanayi sektörün öncü tedarik firmalarından sayılmakta, toplam 50.000 çeşit ürün ile 20’den fazla bayilik ve distribütörlük ile Ankara sanayisine hizmet vermekte.

EUROFER Kesici Takımlar Yönetim Kurulu Başkanı Emre IŞIK;

Pandemi döneminde Türkiye sanayisi bir çağ atlamış durumda, firmamız bu konuda ciddi bir rol model oldu. Hakikaten bir öncülük yaptığımızı biliyoruz, bunun için de çok çabaladık. 14m2 dükkân ile başladığımız bu yolda güçlü tedarik ağımız, teknik personelimiz ile Türkiye sanayisine hizmet veriyoruz.

Bizler imalatçı firmalara hızlı destek verebilmek için Winstar Cutting Tools markasının Türkiye Distribütörlüğünü yapıyoruz.

Üretime ne kadar katkı sağlayabilirsek Türkiye o kadar çok gelişecektir.

Kesici uç sanayinin yakıtı olarak değerlendirebiliriz. Bizler bütün imalatçılardan işimizi daha iyi bilmek zorundayız. Yaklaşık 12 yıldır kesici takım konusunda çalışmaya devam ediyoruz.

www.eurofer.com.tr
[email protected]