Haber Merkezi - Anıl Taşdemir, Bursaspor maçında teknik direktör Hamza Hamzaoğlu tarafından sürpriz bir karar ile 18 kişilik kadroya alınmamıştı. Anıl Taşdemir, bunun üzerine 2 ay önce kadro dışı bırakılan eski kaptan Kürşat Duymuş ile Twitter'da aralarında konuştukları bir konu sonrası süresiz kadro dışı bırakıldı. Anıl'ın kadro dışı kalmasının attığı tweetlerle ilgisi olduğu iddia edilmişti.

Kulübün basın sözcüsü İbrahim Evren Acar yaptığı yazılı açıklamada; 5 Aralık’ta yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, teknik ekibin vermiş olduğu rapor doğrultusunda Anıl Taşdemir'in kadro dışı bırakılmasının kararlaştırıldığını belirtmişti.

Basında çıkan haberler ve kadro dışı kalması ile ilgili olarak Anıl Taşdemir, TRT Muhabiri Nihan Duman’a özel açıklamalarda bulundu.

Bu konu ile ilgili gerekli açıklamanın yapıldığını ama bir kaç cümle daha eklemek istediğini söyleyen Anıl Taşdemir, "Ben 2 yıldır Akhisar Kulübü’ndeyim. Taraftarlarımızı, takım arkadaşlarımı ve kulüp içerisindeki büyüklerimi seviyorum. Bana 2 sene sahip çıktılar, büyüklük yaptılar. Ama benim kadro dışı kalmamın Twitter ile kesinlikle alakası yok. Bu hocanın verdiği kişisel bir karardır. Benim Bursaspor maçı öncesinde hoca ile yüz yüze bir konu hakkında görüşmem olmuştu, özel bir konuşmaydı. Ben bu konuşma yüzünden kadro dışı bırakıldığımı düşünüyorum. Yani Twitter ile kesinlikle bir alakasının olmadığını düşünüyorum. Hocanın kendi kararıdır. Ben Akhisar’da çok mutluydum. Bu yüzden saygı duyuyorum. Kürşat Ağabeyim “Anıl sen kadroda yok musun?” dedi. Ben de; “Evet yokum ağabey” dedim. Olay bundan ibaret. Bu saatten sonra söylenecek pek fazla bir şey yok. Değişen bir şey olmayacak çünkü. Uzatmak iki tarafında zararına olur” dedi.

-"YÜZÜMÜ KARARTACAK BİR ŞEY YAPMADIM"-

Şu an 10 gün izinde olan ve iznin bitiminde A2 takımı ile idmanlara çıkmaya başlayacak olan Anıl, “A takımda oynayan hangi futbolcu olursa olsun, bir anda A2’ye gönderilince etkilenmesi çok normal bir şey. Bu durum beni şimdiden etkilemiş durumda. Sonuçta ortada 2 sene boyunca verilen bir emek var. Biz hep birlikte çok şey atlattık, iyi de birlikte güldük, kötü de birlikte çektik. Allah'a şükürler olsun ki benim yönetimden kimse ile aramda yüzümü kızartacak bir şey olmadı. Bu yüzden içim rahat” dedi.

-"AKHİSAR'IN FUTBOLCUSUYUM"-

Genç futbolcu devre arasında ayrılıp ayrılmayacağı sorusuna ise "Şu an için devre arası ile ilgili bir planım yok. Bu konu ile ilgili büyüklerim ve menajerlerim ile görüşeceğim. Şu anda Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü futbolcusuyum. Bu yüzden bir şey söylemem doğru olmaz. Bekleyip, yönetimin ve teknik ekibin verdiği kararlar doğrultusunda hareket edeceğim” cevabını verdi.