Mustafa ÖZDEMİR (Akhisarpress.com) - Spor Toto Süper Liginin 13. haftasında Akhisar Belediyespor, Beşiktaş deplasmanına konuk oluyor. Akigolar Cuma günü sabah saat 09.00’da Belediye hizmet binası önünden hareket eden 9 otobüs ile yaklaşık 300 kişilik grup ile Akhisarspor’u desteklemek için İstanbul’a gitti.

Ligin başından buyana tüm maçlarda takımlarını sonuna kadar desteklediklerini söyeleyn, Akigolar Tribün lideri Cüneyt Sıvacı; “Beşiktaş maçı için Akhisar’dan 9 otobüs ile hareket edeceğiz. İstanbul’daki Akhisarlılar ile de irtibata geçtik, maçta onlarda desteğe gelecek.

Diğer yandan takımın ligdeki durumu hakkında da değerlendirmeler yapan Sıvacı; “Akhisar Belediyespor’da trafsferlerin yetersiz olduğunu az çok anlayan herkes farkında, biz yönetimimize güveniyoruz. Ara transfer sezonunda gerekli olan yerlere iyi transferler yapılacağına inanıyoruz.

Karabük Maçında Yaşanan Gerginlik

Takım ile taraftarların arasındaki yaşanan gerginliğin nedenini de açıklayan Sıvacı; “Ligin 6.haftasında kendi sahamızda Karabük maçı öncesinde takımı tribünlere çağırdık. Takım kaptanı Emrah Eren takımın tribünlere gelmesine izin vermeyince, taraftarda ister istemez sinirlendi. Yoksa bunun skorla veya takımın gidişatı ile ilgisi yok. Daha sonra Hamzaoğlu’nun yaptığı “tepki göstereceklerse maça gelmesinler” açıklaması da bunun tuzu biberi oldu. Ancak biz Akigolar olarak sonuna kadar yeşil-siyahın arkasındayız, yanındayız, biz kişilerin değil renklerin aşığıyız.”

Öte yandan en son oynanan Kasımpaşa maçı sonrası taraftara teşekkür eden Hamzaoğlu’na da teşekkür eden Sıvacı, “maçtan sonra taraftara teşekkür eden hocamıza bizde teşekkür ediyoruz.” Dedi.