Akhisarpress.com - Akhisar Belediyespor’un taraftar grubu Akigolar Tahir Ün Caddesi ara sokağında bulunan kahve önünde basın açıklaması yaptı.

Tüm Akigolar’ın adına açıklama yapan Hakan Kurtay; “Giderek yoğunlaşan hakem hataları, telafisi mümkün olmayan maçların oynandığı bir dönemde çok daha fazla önem kazandığı gerçeğinden hareketle açıklama yapma gereği duyuyoruz.

Kulübümüzün maçlarında hata yapan hakemlerin ertesi hafta önemli maçlarda görev almaları bu işin ciddi olarak takip edilmediği ve hakemlerin ceza almadığı izlenimini doğrulamaktadır. Oysa İstanbul takımlarının maçlarında hata yapan hakemlerimizin uzun zaman maç alamadıkları, hatta düdüklerini asmak zorunda bırakıldıkları hafızalarımızdadır.

Bununla birlikte son oynadığımız Akhisar Belediyespor – Elazığspor maçında verilmeyen penaltı pozisyonu tazeliğini korumaktadır. Bu hatalar hakemlerde insandır, hangimiz hata yapmıyoruz ki, hata olur yeter ki art niyet olmasın, lig bu hakemlerle bitecek gibi klasik laflarla geçiştirilecek hatalar değildir. Oynanan maçlarda yapılan hataların büyük çoğunlukla aleyhimize olması, sonucu değiştirecek derecede olması, süreklilik arz etmesi rahatsızlık veren bir durumdur.” Dedi.

Manisa’da yerel bir gazetelerde Akigolar’ın Vali’nin yemeğine gitmiyor diye çıkan haberler ile ilgili Akigolar Tribün lideri Yalçın Utçu; “Bizler Vali beyin çağırdığı yere seve seve gideriz. Fakat Manisaspor taraftarlarının çağırdığı hiçbir yere gitmeyiz. Bugün Manisaspor taraftarlar derneği başkanı Akhisarlılara biz kucak açmak istiyoruz diye açıklama yapıyor. Ben onlara sormak istiyorum 17 hafta oldu. Bu zamana kadar neredelerdi de şimdi bize kucak açmak istiyorlar. 20 kişiye sahip çıkamayan dernek başkanı olamaz. İlk önce otobüsleri taşlayan o 20 kişiye sahip çıkacaklar. Ondan sonra bizimle yemeğe oturacaklar.” Dedi.

Bizim sevdamız bu ligde hala namağlup diyen Cüneyt Sıvacı ise; “Küçük beyinli arkadaşlara seslenmek istiyoruz. Bizim sevdamızı bizim ailemizi bu ligden düşürmek isteyenlere diyoruz ki bizim sevdamız bu ligde hala namağluptur. Bunu da böyle bilsinler” dedi.