Geçtiğimiz yıl Mart ayında yapılan Akhisarspor’un olağanüstü kongresinden sonra kongrenin usulsüz üyelerle yapılması üzerine dernek üyeleri Ali Dal ve Sedat Kumanova tarafından dava açılmıştı. Aradan geçen 14 ay sonra mahkeme heyeti ara kararını açıkladı. Karara göre mevcut yönetimin yetkileri durdurularak kulübe kayyum heyeti atandı.

Kayyum heyeti avukat Tayyar Ünsal ve mali müşavir Abdulkadir Yavuz Özdem basın açıklaması yaparak en kısa sürede kulübü genel kurula hazırlamayı planladıklarını söyledi.

Av. Tayyar Ünsal yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bugün öğleden sonra Akhisar 2. Asli Hukuk Mahkemesi, ben Av. Tayyar Ünsal ve Mali Müşavir Abdülkadir Yavuz Özdem'i Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü'ne atadı. Yönetim Kurulu' nun tüm yetkilerini tarafımıza devretti. Ancak bu yetkiler bir sonraki Genel Kurul'un yeni Yönetim Kurulu'nu seçmesine kadar yahut bugünden itibaren en fazla 4 ay süreyle devam edecektir. Görevimiz, Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'ni hukuka uygun olarak, en sağlıklı şekilde Genel Kurul'a taşımaktır.

Kulübün tüzüğü neyi gerektiriyosa onu yapacağız. Yani eğer bir üyelik başvurusu olursa bunu tüzüğe göre değerlendirmek, kabul etmek ve ya reddetmek bizim görevimiz dahilindedir. Bu konuda yasalara uygun olarak hareket edeceğiz.

Görevimiz 4 ayla sınırlı olmakla birlikte, hedefimiz transfer gibi sporun süreci dahilindeki gerekliliklerin aksamaması için, kulübün menfaatlerine uygun olarak en kısa süre içerisinde hızlı hareket ederek kulübü Genel Kurul'a hazırlamayı planlıyoruz."