AKHİSARLILAR ŞEFFAF VE HESAP VEREBİLİR BELEDİYE İSTİYOR

31 Mart Pazar  günü yapılacak, Büyükşehir, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve muhtarlık seçimleri için Akhisarlıların nabzını tutmak istedim. Rutin belediye hizmetlerinin yanında % 90’lara varan vatandaşların isteklerinin başında  “Şeffaflık ve hesap verebilir” belediye oldu.

Arşivimi  taradım. 1980 sonrası göreve gelen belediye başkanları çok önemli kitap ve kitapçıklar yayınladı. Hepsini taramaya çalıştım. Sadece en üstünde “AKHİSAR 88”  ve altında “Akhisar Belediyesi 1984-1988 Çalışmaları” yazılı kitapçıkta 4 yıllık görevde, rakamlarla ve  çizelgelerle, “1984-1987 yılları  Akhisar Belediye Bütçesi”, “ “Gelir tablosu 1984-1987” “Gider tablosu 1984-1987” tabloları açık bir şekilde açıklanmış olduğunu gördüm. “İstimlak Bedeli”, “İstimlak Miktarı”, “Yapılan yatırım miktarı”, “Asfalt çalışmaları” “Yeni yapı ruhsatları” “Tamirat tadilat ilave ruhsatları”, “İskan affına göre verilen ruhsatlar” “2981 sayılı imar affına göre ruhsatlar” çok açık bir şekilde  gösterilmiş. Bu yüzden seçimler yaklaşırken  görüştüğüm Akhisarlılar,kim ve hangi parti göreve gelirse gelsin  “şeffaflık ve hesap verebilir” belediye istediklerinin ilk sırada olduğunu bu kitapçıkta gördüm.  

1984 yılında göreve gelen, sadece bir dönem  başkanlık yaptıktan sonra tekrar aday olmayan Hüsnü Kahraman’la  “Şeffaflık ve hesap verilebilir.” Konusunda görüşlerini aldım. Hüsnü kahraman “Benim görev yaptığım dönemden sonra  başkanlık görevini yapan arkadaşlarım ve kardeşlerim tabii ki  Akhisar için projeler gerçekleştirmeye çalıştılar.  Sadece belediye Meclis üyelerine bütçe ve yapılan yatırımlar ve tasarruflar konusunda  bilgi vermek, dosya vermek yeterli değil. Bu bilgilerin halkımız tarafından takip edildiğini tahmin etmiyorum. Her yerel seçimler öncesi hazırlanan kitapçıklar da  geçen döneme ait detaylı bilgilerin verilmesi gerektiğine inandığım için sadece bir dönem başkanlığım dönemimde bunu gerçekleştirdiğime inanıyorum. Bende sizin gibi o dönemden sonra belediyemizin bütçelerinin ve yatırımlarının detaylı bir şekilde kitapçık halinde yayınlandığını görmedim” Dedi.

Akhisar’da çok seviye geçtiğini gördüğüm  31 Mart yerel seçimlerinin sonunda  Akhisar Belediye Başkanlığına gelecek olan AKP Adayı Hüseyin Eryüksel veya CHP Adayı Besim Dutlulu ve ekiplerinin Akhisarlıların istekleri doğrultusunda kararlar alacaklarına inanıyorum.

Haldun AKYÜZ   

YORUM EKLE

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber