MUSTAFA ÖZDEMİR | ÖZEL HABER

Akhisar Atakule Sanayi Sitesi’nde sanayinin tek kadın oto tamircisi Fatma Boz, eşiyle birlikte açtıkları tamir atölyesinde 3 yıldır mesleği sürdürüyor. 

2020 yılında Atakule Sanayi Sitesi’nde eşi Hakan Boz ile birlikte açtıkları Auto Mechanik Servis işletmesinde önceleri sadece muhasebe işlerine baktığını ifade eden bir çocuk annesi Fatma Boz, zaman içerisinde oto tamir işlerinde eşine yardım etmeye başladığını söyledi. 

Uzun yıllar otomotiv sektöründe finans ve muhasebe alanında çalıştığını ifade eden Fatma Boz; “Uzun zaman otomotiv sektörünün içindeydim. Eşimle birlikte Akhisar’da bir atölye açmaya karar verdik. Buradaki işlemlerimizde finans ve muhasebe işlerini ben yönetiyorum. Aynı zamanda fatura ve yedek parça tedarik konusunda da işletmemize faydalı olmaya çalışıyorum. Araçların yağ bakım ve değişim işlemlerini şuan için yapabiliyorum ve kendimi ileri seviyeye götürmek istiyorum. Arıza tespitini yapmaya çalışıyorum. İlerleyen zamanlarda motor şanzıman gibi tamir işlemlerini de yapmak istiyorum. Türkiye’nin böyle çalışan kadınlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Fatma Boz’un eşi Hakan Boz ise 2020’de işyerlerini açtıklarını ifade ederek; “Burada özellikle Alman grubu modelli araçların arıza ve bakım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Eşim ilk baştan beri benimle birlikte ve bize yardımcı olmaya başladı. Arıza tespit cihazı kullanımıyla, birçok bakım işlerinde bize destek sağladı. Bu konuda da başarılı olduğuna inanıyorum. Bana gösterdiği destekten dolayı çok mutluyum, kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.