Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülmekte olan eTwinning faaliyeti kapsamında okul öncesi öğretmenleri Hanife Kordağ ve Sevda Ertürk’ün ortak projesi tam puan alarak ilk 100 proje içerisinde yer aldı.

Ortak proje ile iki öğretmen 1-3 Mart tarihlerinde Antalya’da düzenlenen 2021 yılına ait 12. eTwinning Ulusal Konferansına katıldı.

eTwinning'in oscarı olarak bilinen bu konferansa Misak-ı Milli İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Hanife Kordağ ve özel bir okulda okul öncesi öğretmenlik yapan Sevda Ertürk, 2020-2021 eğitim öğretim yılında kuruculuğunu yaptığı "World of the Dinosaurs" isimli projeleri ile 38.800 proje arasından tam puan alan 100 proje içerisine girmeyi başardı.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Akhisarlı okul öncesi öğretmenleri Sevda Ertürk ve Hanife Kordağ, “eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından koordine edilen eTwinning faaliyetleri sonucunda her yıl ilk 100'e giren projelerin davet edildiği Ulusal Konferans davetimizi aldık. İlk yılımızda çok çalıştık, çok emek verdik. eTwinning ile tanıştığımızda sadece eTwinning platformuyla ilgili değil web2 araçları konusunda da kendimizi geliştirdik. 

Gerek yüz yüze eğitim gerekse uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizle birlikte her şeyi yaptık. Onlar da, biz de fazlasıyla kazanım sağladık. eTwinning yolumuzun ilk yılında bu gururu yaşamak nasip oldu. Konferansta birbirinden güzel eğitimler aldık, oyunlar ve etkinlikler gerçekleştirdik. Gerek okullarımız, gerekse ilçemiz adına bu daveti aldığımız için onur duyduk. Ulusal Destek Servisimizin emekleri için çok teşekkürler. Proje boyunca harika bir ekip oluşturduğumuz proje ortaklarımıza, öğrencilerimize ve desteklerini esirgemeyen velilerimize teşekkür ederiz" dediler.