Ensar Vakfı Akhisar Şubesi ve Akhisar ilçe müftülüğü işbirliğinde düzenlenen ‘’Haydi Çocuklar Namaza’’kampanyası Akhisar merkez kasaba ve köy camilerinde başladı.


Akhisarlı Çocuklar Namazla Buluşuyor

 

Akhisarpress.com (ÖZEL HABER)

 

Ensar Vakfı Akhisar Şubesi Yönetim kurulu üyesi Serkan Dursun kampanyanın ayrıntılarını şöyle açıkladı; “25 Haziran’da başlayan kampanya 13 Ağustos Pazartesi’yi de içine alan 50 günü kapsıyor. 7-15 yaş grubundaki çocuklar bu kampanyaya Akhisar merkez kasaba ve köylerde namazlarını camilerde kılmak suretiyle katılabilecek. Çocuklarımız elli gün boyunca  ellerinde bulunduracakları namaz çizelgeleriyle en yakınındaki camiye gidip namaz sonrasında İmam-Hatip arkadaşlarımıza kıldıkları o namazı imzalatarak puanları toplamaya başlayacaklar. Böylelikle Sabah namazı 40; öğle, ikindi, akşam 10, yatsı namazın da da 30 puan biriktirerek günde yüz puan biriktirmiş olacaklar. En fazla namaz puanı biriktirmiş olan çocuklarımız sırasıyla; minibook, bisikletler, çeyrek altınlar, digital fotoğraf makinesi, mp3 çalar ve mansiyon ödülleri kazanacaklar. Ödülleri 22 Ağustos ta düzenleyeceğimiz bir programla vermeyi düşünüyoruz” dedi.


Dursun,sözlerini şöyle sürdürdü; “Kampanyaya şu ana kadar Bin 400 çocuğumuz dahil oldu. Tabi ki  sadece çocuklardan değil yetişkinlerden de büyük ilgi görüyor kampanya. Destek vermek isteyen ilgililerimiz daha ilk haftada “Çocukların namazla buluşması, dahası Allah’la buluşması demek olan bu kampanyaya benim de bi desteğim olsun” diyen vatandaşlarımız  bizlere gelmekteler. Halkımızın bu namaz duyarlılığı çocukların camilere gitmelerini teşvik etmeleri  ibadetle/kullukla olan ilişkimizin ne denli canlı olduğunu gösteriyor.


Çocuklarımızın bozulmamış doğasıyla (fıtrat) birebir örtüşen ibadetin camilerde topluca kılındığında kalıcı biz iz bırakacağını düşünüyor bununla birlikte çocuklarımızı camilerimizle, namazla buluşturmayı, tanıştırmayı arzu ediyoruz nihai amacımız da budur.


Kampanyaya destek veren Akhisar İlçe Müftümüz Sayın Ramazan Orhanlı ve camilerinde bu yükü omuzlayan fedakar imam-hatip arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.