Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında, ilçemiz Merkez Şehir Stadında kurulan portatif yüzme havuzunda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinesince ücretsiz yüzme dersleri devam ediyor.

Merkez Şehir Stadına kurulan portatif yüzme havuzunda gerçekleştirilen yüzme kursları, 6 yaşından başlayarak 18 yaş üstü yetişkinlerimiz de dahil olmak üzere tüm halkımıza açıktır. Yüzme kursuna Merkez Spor Salonunda öğrenci kayıtları alınmakta olup, yüzme antrenörleri Fırat ÇELER, Yeşim HALİS ve Cankurtaran Eslem KARA tarafından eğitimler veriliyor.

Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin OKTAY yaptığı açıklamada Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’nde 100 günde 100 bin kişiye yüzme hedefi koyduklarını ve kısa sürede bu hedefin üzerine çıktıklarını, 2021 sonuna kadar 1 milyon kişiye yüzme öğreteceğiz. diyerek projeye start vermiştir.  İlçemize de bu proje kapsamında portatif yüzme havuzu kısa sürede kurulmuş olup, öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Ayrıca çocuklarımızın sağlığı için gerekli tüm önlemleri aldık, yüzme kurslarında tüm öğrencilerin hijyenik şekilde suya girmelerini sağladık dedi. 

HİJYEN ÖNCELİK

Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce günlük havuz hijyenin sağlanması amacıyla Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla suyun her gün klor ve PH değerleri düzenlenirken, yosun önleyici çözeltici kullanılmakta. 

Kurs saatleri arasında en az 30 dakika süre verilerek, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak her parkura 3 kişi olacak şekilde 15 kişi aynı anda havuzdan yararlanmakta.

Kursiyerlerin ayaklarında mantar oluşmaması amacıyla ayak dezenfektanı teknesi havuz girişine konulurken, pazar günleri de havuz içi ve çevresinde genel temizlik çalışması yapılmaktadır.

Yüzme Kursumuzda kayıtlar devam etmektedir.