Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 167. yıldönümü ve Polis Haftası, Akhisar'da hava muhalefeti nedeniyle Spor Salonu'nda yapıldı. 


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra, İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Yolcu günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yaptı. Yolcu, şunları söyledi: "Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak, bugün demokratik hukuk devletinin ve Laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı'nın 167. kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız. Türk Polisi, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini temel hak ve hürriyetlerini koruma, kanun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Bu kutsal görevlerini, sürekli kendini yenileyip geliştirerek hukuk kuralları içerisinde, insan haklarına saygılı, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı kalarak mesai kavramı gözetmeksizin en iyi ve en etkili şekilde yerine getirmektedir. Siyasi, sosyal, ekonomik, kültürel ve teknolojik gelişmeler, hızlı nüfus artışı ve çarpık kentleşme günümüzde yeni suç ve suç unsurlarının ortaya çıkmasına, bu suçların giderek artmasına hatta uluslar arası ve daha organize hale gelmesine neden olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Bu nedenle; hizmet kalitemizi arttırmak, halkımızın beklentilerini gerçekleştirebilmek, suçla mücadelede başarılı olmak ve Akhisar'ın güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak için Akhisar Polisi olarak kendimizi yenilememiz ve günümüz teknoloji ürünlerin etkin şekilde kullanmamız gerektiği bilinci ile hareket etmekteyiz." 


Emniyet Teşkilatı'nın mutlu gününü kutlayan Akhisar Kaymakamı Kamil Köten de," Devletimizin sağladığı imkanlarda Polis Teşkilatı, şu anda dünyada teknolojiyi kullanan en ileri polis teşkilatı haline gelmiştir. Hem yurt içinde hem yurt dışında yaptığı çalışmalar bunların en güzel göstergesidir" diye konuştu. 


Törende, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri, protokol mensupları tarafından verildi. Akhisar Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterilerinden sonra, kutlama törenine katılanlara ikramda bulunuldu.