Akhisar AK Parti’de 21 Ekim’de yapılması planlanan 6. Olağan kongre ertelendi.

AK Parti’de mevcut ilçe başkanlığı görevini sürdüren İsmail Hakkı Şenyiğit, bundan aylar önce yaptığı basın açıklamasında yeniden başkan adayı olmayacağını açıklamış ve kongreye hangi aday ile gidileceği uzun süre kulislerde konuşulmuştu.

İBRAHİM SAYIN’IN BAŞKANLIĞI ASKIDA

Sonrasında geçtiğimiz 19 Eylül günü Akhisar AK Parti eski ilçe başkanlarından İbrahim Sayın, AK Parti Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ile görüşme sağlayarak ilçe başkanlığı mazbatasını aldığını açıkladı. Ancak kongrenin ertelenmesi nedeniyle İbrahim Sayın, başkanlık koltuğuna oturamadı. Sayın yaptığı açıklamada; “Genel Merkezde Başkan yardımcımız Mustafa Ataş ile görüştüm. İzmir Milletvekili Ali Aşlık ile görüştük. Manisa İl Başkanımız Berk Mersinli vardı. Görüşmenin sonunda tek liste ile seçime gidileceği konusunda başkanlığı tebliğ ettiler. Fettah Gürmen ile beraber kurucu başkanlık yaptık. 2002 ile 2007 yılları arasında başkanlık yaptım. 2001 yılının Aralık ayında partiyi kurduk. 2002 yılı Kasım ayında başkanlığa geçtim” şeklindeydi.

MEVCUT YÖNETİM DEVAM EDİYOR

Olağan kongrenin ertelenmesi nedeniyle mevcut başkan İsmail Hakkı Şenyiğit ve yönetim kurulu üyelerinin görevleri devam ediyor.

GENEL MERKEZ’DEN ERTELEME KARARI

Kongrenin ertelenme kararı yine Genel Merkez Teşkilat başkanı Mustafa Ataş imzası ile Akhisar İlçe başkanlığına gönderildi. 

O kararda; “İlçeniz (Akhisar) bildirdiğimiz 21/10/2017 tarihinde saat 15:00’de Akhisar Park içi Belediye Düğün Salonu’nda yapılacak olan 6. Olağan kongre tarihiniz, daha sonra ilçenizde bildireceğimiz bir tarihe kadar yapılması uygun görülerek değiştirilmiştir.”denildi.