Bu yıl 23 Mayıs’ta başlayıp iki hafta boyunca açık kalacak sergilerin de satışlarının devam ettiği ve başvurularının ise Akhisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne yapıldığı bildirildi. 

Akhisar Belediyesi tarafından 23 Mayıs ile 5 Haziran tarihleri arasında Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Alanı’nda yapılacak. Festivalin sürprizleri arasında Akhisarlı arabesk-pop müziğin efsane isimlerinden Kibariye, pop sanatçısı Derya Uluğ, rock müzik grubu Gripin ve Metin Özülkü Orketsrası eşliğinde Eda Özülkü, Jale, Reyhan Karaca, Sibel Alaş ve Ümit Sayın’ın yer aldığı “Şimdi 90’lar” grubu sahne alacak. Birbirinden ünlü sanatçıların sahne alacağı ve çeşitli etkinliklerle kutlanacak festivalde, kurulacak sergilerle Akhisarlıların alışveriş de yaparak keyifli vakit geçirmesi sağlanacak.

ŞEYH İSA KİMDİR?


Şeyh İsa 1447 yılında Akhisar'da doğdu. Şeyh İsa Hazretleri Bursa'da medrese eğitimini tamamladıktan sonra, tasavvuf eğitimi için Ankara'ya Hacı Bayram Hazretleri'nin yanına gider. Buradan Akhisar'a gelen Şeyh İsa Hazretleri, Akhisar'da verdiği derslerin ardından, kendinde gördüğü eksiklikleri tamamlamak üzere Kayseri'ye Şeyh Kasım'ın yanına gider. Şeyh İsa 1459 yılında Kayseri'den Akhisar'a dönerken, Akhisar halkı tarafından Çağlak Mevkii'nde karşılanır. Şeyh Hazretlerinin Çağlak Mevkii'nde beklenmesi 17 gün sürer. Bu bekleme anında çeşitli oyunlar oynanır. Kazanlarda çeşitli yemekler yapılır ve bu olay artık bir şölene dönüşür.