Akhisarpress.com - 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98.yıl dönümünde Akhisar Ülkü Ocakları yönetimi gün boyunca Tahir Ün Caddesinde lokma döktürdü.

Lokma hayrının ardından Şehitlerin ruhuna müezzinler tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

19 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü ile ilgili bir açıklama yapan Akhisar Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Gencer; “18 Mart, dünyada eşi benzeri olmayan bir savunma savaşının zafer yıldönümüdür. Her kıtadan gelen “en kesif orduların” Türk-İslam aleminin son kalesi olan Anadolu’nun son kilidini açmak için havadan, karadan ve denizden yaptıkları vahşet saldırılarına karşı, Allah’ından ve kendisinden başka gerçek dostu olmayan bir mücahit milletin her yaştan bir araya getirdiği İman Ordusu ile verdiği şanlı bir savunmanın sonucudur Çanakkale Zaferi.

Bu yıl 98. yıldönümünde andığımız bu milli zaferimizin bize verdiği dersleri doğru almak lazımdır. “Kökü geçmişte olan bir gelecek” meydana getirmenin mücadelesini veren bir gençlik teşkilatı olarak; Çanakkale’yi geçilmez kılan Bursa İdadisi (lisesi)ve İstanbul Üniversitesinin Şehit öğrencilerinden, Tokat’ın taşlı yollarından koşa koşa gelip Çanakkale’nin kanlı cephelerinde can veren Onbeşli’lerden, 256 kiloluk mermiyi iman gücüyle ve vatan sevgisiyle kucaklayıp topun namlusuna süren Seyit Onbaşı’lardan, “size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum” diyerek Mehmetçiği vatan aşkıyla coşturan Mustafa Kemal’lerden ve 57. Alay’ın er ve erenleriyle birlikte Seddülbahir’den Kilitbahir’e, Kanlısırt’tan Kireçtepe’ye, Arıburnu’undan Anafartalar’a kadar bütün cephelerde kan dökmüş, can vermiş cümle Şehit ve Gazilerimizden aldığımız ders şudur. ki; Çanakkale, vatanseverlik sınavının en yüksek başarıyla kazanıldığı bir er meydanıdır…
Bu meydanda bize miras bırakılan özgürlük ve bağımsızlık bayrağımız, bugün siyasetten sanata, bilimden teknolojiye kadar, çağdaş dünyanın birbirine üstünlük sağladığı her alanda dalgalanmak için bir rüzgar bekliyor… Bu bayrak, Seyit Onbaşının vatan aşkı ve azmi ile teknik laboratuarlarda, Mustafa Kemal’in kararlılığıyla devlet sevgisinde ve siyasetinde, onbeşlilerin ve şehit öğrencilerin millet sevgisiyle kütüphanelerde ve okullarda dalgalanmazsa; sadece 97 yıl önceki kahramanlarla ve kahramanlıklarla övünmek, Türk milletine hiçbir şey kazandırmayacaktır Tüm Şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyor ruhları Şad olsun diyorum dedi.

Akhisar MHP İlçe Başkanı Ali Çavdar yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Necmiye Ulus yönetim kurulu üyeleri Belediye Meclis üyeleri çok sayıda davetli yer aldı.