Törene Manisa İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça, Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, Akhisar Ziraat Odası başkanı Ahmet Akbuğa, Akhisar Esnaf Odası başkanları, Komiser yardımcıları, misafirler ve polisler katıldı.

Saat 16.00'da başlayan ve sunuculuğunu Polis Memuru Gülsüm Çalı'nın yaptığı tören Saygı duruşu ve İstiklal Marsının okunmasıyla başladı.

Törende konuşan Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya;" Bu devlet millet işbirliğinin en önemli göstergelerinden biri olan emniyetimizin araç-gereç eksikliklerinin ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanması çok güzel bir olay. Bu işin maddi kısmı olduğu gibi manevi kısmı da değerli bir olay. Bizim insanımız, milletimiz şartlar ne olursa olsun devletinin, polisinin yanında. Elimizden gelen her imkanla biriz ve beraberiz. Yeter ki milletçe huzurumuz düzgün olsun diye bu emniyet ve asayiş çalışmalarına katkıda bulunmuşlardır. Hepsine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Törende konuşan Manisa İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy," Biz teşkilat olarak 177 yıldır vatandaşla iç içe olan jandarma teşkilatıyla birlikte asayiş, trafik ve diğer hizmetleri beraber yaptığımız bir kuruluşuz. Bu esnada Akhisar’daki hem hayırsever vatandaşlarımızın hem de sivil toplum örgütü başkanlarımızın emniyet teşkilatımızın ihtiyacı olan araçlarda bize vermiş oldukları destekten ötürü çok teşekkür ediyorum. Polisle millet ilişkimizin Akhisar’da bu boyutta olmasından dolayı çok mutluluk duyduk" dedi.

Törende konuşan İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran;" Ben bir Manisalı olarak 6 yıldır Manisa’da görev yapıyorum. 1.5 yıl önce Akhisar’a geldim. Bu süre içerisinde her gittiğim yerde ne yapabilirim sorusunu kendime soruyorum. Burada da geldiğimden beri bu konunun üzerinde duyarlı bir şekilde düşünmeye başladım. Sivil toplum kuruluşlarımıza, Ticaret Odası başkanımızda geçen yıl Haziran ayında istişarelere başladık. Herkes karınca kararınca destek verdi. Polislikte bir kural vardır. ‘Tekerlek dönmeyince polislik yapılmaz’ derler polislik artık eskisi gibi yaya değil araçla olan bir şey. Devletimiz güçlü ancak burada toplumla ortak noktada buluşmak için kararlaştırdık ve başardık. 4 tane aracımızı emniyet müdürümüz 1 tanesini 3 tanesini de sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla, Huzurlu yaşam derneğinin başkanının katkılarıyla bizlerin de çabasıyla bu olayı gerçekleştirdik. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Törendeki konuşmalardan sonra Akhisar Sivil Toplum Kuruluşların Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğüne aldığı 3 araç için plaket ve anahtar teslim töreni yapıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğüne 1 araç alan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu'na plaketi Akhisar Kaymakamın Sabit Kaya verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne 1 araç alan Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat'a plaketi Manisa İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne 1 araç alan Sivil Toplum Kuruluşları adına Esnaf Kefalet Kooperatif başkanı Hasan Genli'ye plaketi Hava Meydan ve Garnizon Komutan Vekili Hava İkmal Yüzbaşı Refik Sarı verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne araç alımına katkıda bulunan Akhisar Ziraat Odası başkanı Ahmet Akbuğa'ya plaketi Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne araç alımına katkıda bulunan Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Mehmet Emin Akarsu'ya plaketi İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne araç alımına katkıda bulunan Akhisar Kahveciler Odası başkanı erkin Güney'e plaketi, Akhisar Huzurlu Yaşamı Destekleme Dernek başkanı Cengiz Özdemir verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne araç alımına katkıda bulunan Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Odası başkanı Mustafa Güral'a plaketi Komiser Caner Aker verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne araç alımına katkıda bulunan Akhisar Demirciler  Odası başkanı Ersen Tepeci'ye plaketi Komiser Kenan Yalçınkaya verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne araç alımına katkıda bulunan, Akhisar Lokanta  Köfteci ve Tatlıcılar Esnaf Odası başkanı Pınar Gören'e plaketi Komiser yardımcısı Rümeysa Üstünel verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne araç alımına katkıda bulunan, Akhisar Yapı Sanatları Odası Başkanı Tahir Memişler'e plaketi Komiser yardımcısı Mehmet Özkurt verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne araç alımına katkıda bulunan Akhisar Bakkallar Odası başkanı Zafer Kara'ya plaketi Komiser yardımcısı Okan Gümüş verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne araç alımına katkıda bulunan Akhisar marangozlar ve Mobilyacılar Odası başkanı Hüseyin Güleç'e plaketi Komiser yardımcısı Miraç Demir verdi. Araç teslim ve plaket töreninden sonra İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu'nun dualarıyla kurban kesildi. İlçe Emniyet Müdürlüğünün hazırladığı kokteyl ile tören sona erdi.