banner113

Yeşil Siyah Taraftarlar Derneği, "Akhisarspor, Akhisarlılarındır"

Yeşil Siyah Taraftarlar Derneği (YSTD), son günlerde Akhisarspor yönetim kurulu ve Akhisar Belediyesi arasında yaşanan sorunlarla ilgili basın açıklaması yaptı.  

Yeşil Siyah Taraftarlar Derneği, "Akhisarspor, Akhisarlılarındır"

Yeşil Siyah Taraftarlar Derneği basın sözcüsü Cengiz İlerigelen’in okuduğu basın açıklamasının tam metni;

“Sportif anlamda başarısız bir sezonu geride bırakan Akhisarsporumuzun kulüp yönetim kurulu ve Akhisar Belediyesi arasında tasvip etmediğimiz sorunlar yaşandığını ne yazık ki üzüntüyle izlemekteyiz. Yeşil Siyah Taraftarlar Derneği olarak bizler Akhisar ve Akhisarspor sevdalıları; lig, sıralama ve başarı gözetmeksizin bu şehrin ve bu takımın her zaman destekçileriyiz. 

31 Mart Yerel Seçimlerinden bu yana devam eden kulüp ve belediye arasındaki anlaşmazlıklar Akhisarsporumuza gerek sportif gerekse takımın halk ile bütünleşmesine zarar vermektedir. Kulüp başkanımız Sayın Hüseyin Eryüksel’in kulübü bu noktalara kadar taşımasını takdir ettiğimiz gibi sezon başından bu yana sergilediği yanlış politikaların her zaman karşısında yer aldık. Futbola siyasetin karıştırılması sonucu tribünsel ve şehirsel anlamda bölünmelere üzülerek şahit olduk. 

Yeni sezon öncesi Belediye Başkanımız Sayın Besim Dutlulu’nun açıklamalarını ve çözüm önerilerini sunarak yeni bir yola girilmesi gerektiğini belirtmişti. Bizlerde belediye personelinin Akhisarspor’a değil, Akhisar’a ve Akhisarlıya hizmet için var olması gerektiğini düşünüyoruz  ancak şehrimizin takımı olan Akhisarsporumuza belediyenin tesis anlamında her türlü yardımı yapması gerektiğine de inanıyoruz.

Akhisarspor yönetimi ve başkanı Sayın Hüseyin Eryüksel’den beklentimiz ise kulübü belli bir zümreye ait olmaktan çıkarıp gerçek Akhisarsporluların kulübe üye olmasına olanak sağlaması, daha şeffaf bir anlayışla yönetilen bir kulüp haline getirmesi, kongrelerin canlı yayınlanması, basının kulüp işleyişi hakkında bilgilendirilmesi, kulübe üye olma şartlarının açıklanması ve yeni üye alımlarına müteakiben olağanüstü kongre kararı alıp güven tazelemesi gerektiğine inanmaktayız. 

Unutulmamalıdır ki Akhisarspor ne belediyenin ne de şahısların, şirketlerin malı değil, Akhisar ve Akhisarsporlularındır. Sürecin yakın takipçisi olacağımızın bilinmesini önemle duyururuz”
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 1 yıl Önce

2 sene önce bu takım düşecek dedim.transfer politikası böyle giderse nerde çöp oyuncu var nerde boşta boş beleş adam varsa bu takıma almaya devam ederlerse kurtulamaz dedim.öyle bi duruma geldi ki akıllanmadılar nerdese yolda gezen işi olmayan vatandaşı bile bedava ucuz diye kadroya alacaklardı nerdeyse.takımın son 4 senedir gidişatı sürekli aşşağıya doğru.oyuncu satıldı bir başarı olmasada uefaya katıldı maç kazanamasakta bir para geldi ama gelen paralar ile takımdaki oyuncu kalitesi tutmuyor.bunca zamandır Yeşil Siyah Taraftarlar Derneği nerdeydi? düşünce mi akıllarına geldi açıklama yapmak?bu açıklamaları daha önceki senelerde yapılması gerekirdi.istifa sesleri daha önce edilmeliydi.reklam kokan hareketler bunlar...Halada utanmadan eryüksel güven tazelemesi lazım diyorlar.Çıkıpta Eryükselden istifa etmesini istiyoruz diyemiyorlar.takım akhisarın takımı değil öyle olsaydı Yeşil Siyah Taraftarlar Derneği cok daha önceleri yönetim üstünde bi baskı oluşturup istifa etmelerini isterdi.ama takım akhisarın takımı değil Yeşil Siyah Taraftarlar Derneği akhisarporun derneği değil fırsatcılığın yancılığın derneği.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber