Ege Derbisinde hakem üçlüsü basketbol severleri çıldırttı!

Akhisar’da geçtiğimiz gün oynanan Basketbol 1. Liginin ikinci devresinin en önemli maçlarından Akhisar Belediyespor – Petkimspor karşılaşmasında hakem üçlüsünün verdiği karar basketbol severleri çıldırttı.

Ege Derbisinde hakem üçlüsü basketbol severleri çıldırttı!

HALDUN AKYÜZ / ÖZEL HABER

Tekin Özibir, Benhür İrcel, Mesut Öztürk’ün yönettiği maçta çalınan Petkispor lehine çalınan düdükler ve özellikle son 4 saniye içinde 24 saniyede topu kullanamayan Petkim, potada kırmızı ışık yandığı halde top Yancy Deringer Getes’in elindeydi. Hakemler 2sayı gösterdi. 2 bine yakın seyirci topluluğu ayağa kalktı.

Hakem üçlüsü her ne kadar  rakip takım lehine düdükler çalmalarına rağmen, Akhisar Belediyespor  Basketbol  takımı müsabakanın ilk 5 dakikasını 10,  devreyi de  aynı sayı ile farkı ile 44-33 önde  bitirmesine rağmen 3. Çeyrekte  sinirlerine hakim olamayıp  teknik  faul alması da  4 sayı farkla 81-77 yenilmesinin de bir kenara yazılması lazım.

Akhisar Belediye müsabakaya çok hızlı başladı. İlk 5 dakikada 11-0’lık bir avantaj yakaladı. İlk çeyreği 4 sayı farkla 17-13 önde bitirdi. 2. Çeyrekte de üstünlüğünü kabul ettiren ev sahibi devreyi 11 sayı farkla 44-33 önde bitirdi. 2. Devreye konuk ekip çok hızlı başladı. 11 sayılık farkı kapayarak 3. Çeyrek sonunda beraberliği yakaladı. 64-64.  4. Ve son çeyreğe hakem üçlüsü damgasını vurdu. İlk yarıda seyircilere el kol hareketleri yapan Cemal  Nalga’nın 4. Çeyrekte  teknik ekip gibi ön safta bulunmasını  hakemler görmezden geldiler.Son 4. Saniyede yapılan bariz hakem hatası ile  konuk Petkimspor  salonda 4 sayı farkla 81-77 galip ayrıldı.

Ev sahibi Akhisar’da  Merthan Mutlu 15, Can Özcan 14, Kahıem Seawrıght 12 sayı ile çift hanelere ulaşırlarken,  rakip Petkim’de Patrick Ronald Rempert  21, Yancy Deringer Gates 16, Hakan Yapar 13, Recep Doğruöz 12, Yiğitcan Turna 10 sayı ile çift rakamları yakaladılar.

1.Çeyrek   =17-13
2.Çeyrek   =27-20   Devre=44-33 Akhisar lehine
3.Çeyrek   =20-31
4.Çeyrek   =13¬-17    Maç Sonu=77-81 Petkim lehine.
 

İŞTE O ANLARIN VİDEOSU!!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber