Dutlulu, "Artık Bir Dur Demenin Zamanı Geldi"

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Belediye ve Akhisarspor arasında yaşanan gerilimin ardından sosyal medya hesabı üzerinden basın açıklaması yaparak belediye tarafından takıma ciddi bir kaynak aktarıldığını söyledi.

Dutlulu, "Artık Bir Dur Demenin Zamanı Geldi"

Akhisarspor’un belli bir kesimin hegemonyası altında hizmet etmeye başladığını söyleyen Dutlulu, bu durumun Akhisarspor’a ve Akhisar halkına zarar verdiğinin altını çizdi.

“BELEDİYE TARAFINDAN TAKIMA CİDDİ BİR KAYNAK AKTARILMAKTADIR”

Başkan Dutlulu, yaptığı açıklamada: “Herkesin bildiği gibi Akhisar Belediyesi ile Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Akhisarspor), arasında organik bir bağ bulunmamasına rağmen, belediyemiz tarafından takıma ciddi bir kaynak aktarılmaktadır. Şehrimin takımını gençlik yıllarımdan beri destekliyorum ve desteklemeye de devam edeceğim. Fakat borçlu bir şekilde devraldığımız belediye bütçemizin yeniden yapılandırılması ve Akhisarspor yönetiminin bu noktada bize hiç yardımcı olmaması yeni kararlar almamızı zorunlu kılmıştır.

“AKHİSARSPOR, BELLİ BİR KESİMİN HEGEMONYASI ALTINDA HİZMET EDİYOR”

Akhisarspor artık halktan ve taraftardan uzaklaşarak sadece belli bir kesimin hegemonyası altında hizmet etmeye başlamıştır. Bu durum Akhisarspor’a ve Akhisar halkına zarar veriyor. Mevcut yönetimin kontrolündeki Akhisarspor’un bütçesinin şeffaflıktan uzak olması, kongre ve yönetim kurulu seçimlerinin gizli olarak yürütülmesi ve kamuoyunun bilgilendirilmemesi de bu şekilde bir tavır sergilememizin nedenleri arasındadır. Mülkiyeti Akhisar Belediyesi’ne ait Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu ile Akhisarspor’un antrenmanlarda kullandığı tesislerimiz, yine Akhisarspor’un hizmetine sunulmaya ve düzenli bakımlarının tarafımızca yapılmasına devam edilecektir. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yoktur.

“AKHİSARSPOR BÜNYESİNDEKİ 75 PERSONEL GERİ ÇAĞIRILDI”

Mülkiyeti Akhisar Belediyesi’ne ait olan ve Akhisarspor’a gelir getirici tesislerin, sona erecek sözleşmeleri için, kanunların emrettiği şekilde, belirlenen yasal süre içerisinde, kulüp yönetimine tebligat verilmiştir. Yönetim ile uzlaşma çalışmalarımız her zaman devam edecektir. Akhisarspor bünyesinde çalışan Akhisar Belediyesi’nin bordrolu 75 personel de belediyemize geri çağrılmıştır. Ramazan Bayramı ardından bizimle çalışmayı kabul eden bu personelimiz, belediyemiz bünyesinde çalışmaya devam edecektir. Yine Akhisarspor yönetimi tarafından kapatılan alt yapı organizasyonlarına da sahip çıkmak amacıyla, ilk olarak Yaz Spor Okulları’nı belediyemiz bünyesine alarak, gençlerimizin spor faaliyetlerini yürütebilmeleri için her türlü desteği devam ettireceğiz.

“DUR DEMENİN ZAMANI GELDİ”

Takımımızın ligde kalma mücadelesi süresince sessizliğimizi koruduk. Fakat artık bu konuya bir ‘Dur’ demenin zamanı geldi. Tüm halkımızın ortak değeri olan Akhisarspor’umuzun, Akhisar halkı ile yeniden buluşturulması, taraftar ile yeniden kucaklaşılması için her türlü hak arama mücadelemizi sürdüreceğiz. Halkımızın bizden talep ettiği de budur. Takdir kamuoyunundur” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaza atabarut
Yılmaza atabarut - 1 yıl Önce

Belediye başkanız yalnış yapıyortelafisi güç hatalar. Şu anda kulüp yaşahttp://www.akhisarpress.com/haberfoto/2019/5/29/fesih/1.jpgmını devaö etmek zorunda. Yeni yönetim için kulübü yönetebilecek bir başkan ve yönetim kadrosu belirlendiğinde hüseyin başkan ikna vey dernekler yasssı uygulamalarıyla bırakacaktırsüper liğ takımıyönetmek akhisarbelefiyesini yönetmekden zordur yeniyönetime kada yürütülmesi gereken acil işlervar hayat drvam ediyor.devirdede hüseyin başkan yol gösterici ve yardımcı olacaktır.siyasrti spora sokarak rant dağlama düşüncesi yalnıştır alınan kararlardanacilen dönülmeli futbolla ilgili personel kulübe eski şartlarla gönderilmeli digerler hangi branşlarla meşgulse o spor dallarınıbelediye üslenmelidir. Ne hazindir ki türkiye güreş takımının öasrafını yük kabul eden belediye affedilemez. Sana kanunyüzdr 7bu işlerde kullandiye görevlendiriyor.olmadı başkam bu vebalin altından kalkamazsın.acele ettirildin,. Uzlaşı ve ikna yı bayram sonrası dene istiyorsan geniş katılımlı toplantı yap dadede verilen nakit ve hizmet değerini de söylemek sana yakışır.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber