Akhisarspor başkanı Karabulut, "Kulübümüz açık ve şeffaf"

TFF 1.Lig ekiplerinden Akhisarspor Başkanı Fatih Karabulut 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Akhisar’da faaliyet gösteren yerel ve ulusal medya temsilcileri ile Yılmaz Atabarut Tesislerinde buluştu.

Akhisarspor başkanı Karabulut, "Kulübümüz açık ve şeffaf"

KARABULUT; YASAK KALKARSA 2-3 TRANSFER YAPACAĞIZ

Karabulut yaptığı açıklamada; “Transfer yasağımız var şuan da Marvin Emnes oyuncusu 1 buçuk milyon Euro UEFA da ki davasını kazanmıştır. 500 bin Euro’sunu almıştır. 1 milyon Euro’da şuan kapıda beklemekte. Bizim görüşmelerimiz var en son transferin kalkması ile ilgili 200 bin Euro teklif ettik ama olumlu bir dönüş sağlanmadı. Yasak kalkarsa eğer 2-3 tane oyuncu almak düşüncemiz var Okan Buruk zamanında geldi kendisi 7 dakikalık bir performansı var aslında haksız bir kazanç. Bizden sonra bin Euro’ya anlaşma yapmış. 2017’den beri dava devam ediyor. Bizden önceki yönetim 700 bin Euro teklif etmiş ama kabul etmemişler

KULÜBÜMÜZ AÇIK VE ŞEFFAF

Son zamanlarda takımımızda son 2-3 maçtır transfer olacak mı, oyuncular biz gidecek miyiz akıllarında sorular vardı ama onu aştık şuanda. Oyuncular birbirleriyle kaynaştı. Antalya kampında da iyi bir çalışma yaptılar. 2. yarıya hızlı başlamayı düşünüyoruz. Sakatlıklar vardı Taha vardı, Elmar vardı onlarında 2. yarıda iyi başlayacaklarını düşünüyorum. Taraftarlarımızla görüşüyoruz akşam yine taraftar grubumuzla görüştük. Onların istek ve dileklerini dinledik. Bilet fiyatları dediler onları düşürdük. Deplasman da bize destek çıkmaları için otobüs ne gerekiyorsa yapacağımızın sözünü verdi. Şuan taraftarlarımızla ilgili hiçbir sorunumuz yok. Kulübümüz açık ve şeffaf. Sadece maça izlemeye gelmesin taraftarlarımız antrenmanlara da gelsinler takıma sahip çıksınlar

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ AÇIK

Biz görevi aldığımızda şifreler bizde değildi. Şifreleri aldık sonra tekrardan yeni bir oluşum yaptık. O yüzden kısa süre kapandı sosyal medya hesaplarımız. Ama şuan da hepsi açık. 11 kişilik yönetimimiz değişmedi. Ben as başkandım geçen kongrede biz Hüseyin Eryüksel ile görev değişimi yaptık. O benim yerime ben de onun yerine geçtim. Ali Kuloğlu şuanda as başkan 2. başkan kendisi, Hüseyin Eryüksel’de as başkan ama Ali Kuloğlu 2. başkan olduğu için daha aktif.

ERGÜN’DEN ÇEVRE DÜZENLEMESİ SÖZÜ ALDIK

Bizim zaten 11 kişinin de aynı yerde olması zor oluyor ama yeri geldi mi hepsini topluyoruz. Yönetim içinde bir kavga, tartışma asla yok. Yeni binamızda kaba inşaatı bitti. İnternet, doğalgaz, klimalar, bütün hepsi hazır şuanda bir tek içindeki malzemelerde sıkıntımız var. Ufak tefek işlerimiz kaldı. Bununla ilgili bir bütçemiz var ama biz oraya bütçe ayırmak istemiyoruz. Elimizdeki parayı da oyuncularımıza kullanmak istiyoruz. O yüzden askıya aldık. Bir sponsor bir destek bulursak bunu devam ettireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den önündeki çevre düzenlemesi sözü aldık. Projesi çizildi.

İKİNCİ YARIDA GİDERİMİZ AZALACAK

Bizim bu ligde federasyondan gelen aylık 800 bin civarı paramız var ama biz bunu temnik ettik zaten. Bu Emnes’den dolayı. Giderimizde aylık 3 milyon lira giderimiz var. 2. yarıda gideler azalacak. Neden düşecek işte bir oyuncuyla anlaşıyorsunuz biz bunların %80’ni ödemişiz. Yani 30 milyona yakın bir bütçe yaptık bu yıl içerisinde 25 milyonunu ödemişiz. Şuanda hiçbir futbolcumuza, hiçbir kuruma, hiçbir resmi daireye ödenmemiş borcumuz yok. Sadece Emnes haricinde. 

ŞEHİR İNANIRSA SÜPER LİGE ÇIKACAĞIZ

Biz son maçı alsaydık ikinciydik. Takımımız kötü durumda değil. Biz bu takımın şampiyon olacağına inanıyoruz. Transfer yapmasak bile bakıldığı zaman gerçekten süper ligde oynamış en az bizim 11-12 tane oyuncumuz var. Diğer kulüplerin böyle bir şansı yok. Biz inanıyoruz, oyuncularımız da inanıyor, taraftarlarımız da inanıyor, şehirde inanırsa şampiyon olup süper lige çıkacağız. Üyelik konusunu açtık ama biz birkaç kriter koyduk. 5 bin civarı bir para olsun dedik ama kimse bize gelmiyor şimdi.

KULOĞLU; ÜYELİKLER 5 BİN TL

Ali Kuloğlu; 31 Ocak’a kadar kulübümüze müraacat eden 5 bin TL ve yönetim kurulundan 11 kişiden 3 tanesini onayı ile üye olunabilir. Bu 5 bin TL kendimizin verdiği karar değil. Bana sorarsanız ben 15 bin TL derim. Belediye başkanımızla yaptığımız toplantı da 5 bin TL olarak adını koyduk. Hatta pazartesi ve Salı günü ilk kendisi bir üye ile birlikte üye olacak. Bu süreç içerisinde kulübümüze üye olmak isteyen kişilerimizin de dilekçe ile müraacat etmesi gerekir.

Biz şunu istiyoruz adam şimdi 5 bin TL’yi getircek bize ama üye olmak istiyor ama bazı kraterler var adam gitmiş Beşiktaş’a üye olmuştur ben onu kabul etmem kusura bakmayın. Gerçekten Akhisar sevdalıları gelsin üye olsun.

AKHİSARSPOR’A KÜSÜLMEZ

Görüşmelerimiz devam ediyor bir çok firmayla, bir çok kişiyle görüştük, odalara gittik, borsalara gittik. Olumlu bir dönüş olmadı. Dışarıdan görüştüğümüz firmalarda var. Sahada led reklamlarımız var 5-6 tane daha ekstra ilave aldık. 4 tanesi dışarıdan. Organize sanayi bölgesine gittik. Ama hiçbir olumlu dönüş almadık. Orada 60-70 tane firma var evet Akhisarlı olmayabilir firmalar ama buranın ekmeğini yiyorlar bence reklam vermeleri diye düşünüyorum. Bütün sivil toplum kuruluşlarını da söyledik protokole de söyledik. İnsanların Akhisarspor hakkında düşünceleri ne olur bilmiyorum. Burası bir kurum buraya bir küskünlük dargınlık olmaz kurumlara küsülmez. Belki başkana küsebilirsiniz ama özellikle Akhisarspor’a küsülmez” dedi.
 

l

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 15:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saadettin
Saadettin - 1 yıl Önce

Şimdiki üyelerin hangisi bu parayı yatırmış merak ediyoruz şeffaf olarak açıklanırsa iyi okur

Umut bunar
Umut bunar - 1 yıl Önce

Herşey çok güzelde başkan biz para vericez sen canın istersen üye olarak kabul ediceksin ya biz çok salagiz yada siz çok uyaniksiniz paraya veren düdüğü çalar yüz kızartıcı suça karismamis herkes parasını verip üye olabilir diceksiniz bende üye olucam eminimki benide kabul etmiceksiniz kendinize muhalif olan herkesi kabul etmiceksiniz gorucez birde ben olsam 15 bin yaparım demişsin sizin gibi kimsenin imkanı yok parası olanda var olmayanda var biraz açık olalım vede suanki mevcut üyelerinden aldığın 5 bin TL aciklarsan çok sevinirim tabi aldıysanız

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber