Akhisar Belediye, Samsun'u rahat geçti

Akhisar Belediyesi, üçlüklerle oyunda kalan Samsunspor'u 86-73 yendi.

Akhisar Belediye, Samsun'u rahat geçti

İSTATİSTİK:
Akhisar Belediyesi, üçlüklerle oyunda kalan Samsunspor'u 86-73 yendi.

Akhisar maça Erdem-Cizauskas-Merthan-Hazer-Seawright beşi ile başlarken Samsunspor maça Çağdaş-Onur-Delas-Oğuzhan-Samadrziski beşi ile başladı.

Akhisar ilk çeyrekte Vytenis Cizauskas'ın pick and roll'lerde karşılaştığı show-up'ları iyi aşarak çembere gitmesi ve üç sayı gerisinden bulduğu basketler ile skor üstünlüğünü ele geçirdi. Pick and Roll'lerdeki etkin oyununu sürdüren Akhisar Can Özcan'ın da Cizauskas'a eşlik etmesi ile ilk çeyrekte 22 sayı buldu. Samsunspor ise hücumlarını 2.00 boyundaki forveti Delas üzerinden şekillendirmeye çalıştı. Delas'ın uzun boyunun avantajını ilk çeyrek iyi kullanan Samsun skorda tutunmayı başardı. Samsun boyalı alanda ise Samadrziski'ye sırtı dönük olarak top indirmek istese de Akhisar burada ikili sıkıştırmalar ile Samardziski'yi hataya zorladı. İlk çeyrek 22-19 Akhisar üstünlüğü ile geçildi.

İkinci çeyrekte Akhisar Kahiem Seawright'tan pota altında yararlanmak istese de pek başarılı olamadı. Amerikalı uzun ikinci faulüne erken ulaştı ve maçın geri kalan kısmında problem yaşamaması adına kenara geldi. Akhisar hücumda yine Cizauskas önderliğinde skor üstünlüğünü sürdürdü. Merthan - Hazer - Erdem üçlüsünden de katkı aldı ve devreye 39-32 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Samsunspor iyi başladı. Samardziski-Çağdaş-Oğuzhan üçlüsünün bulduğu basketler ile farkı 4 sayıya kadar indiren Samsunspor, savunmada da Akhisar'a kolay sayı şansı vermedi. Akhisar Kahiem Seawright'ın üçlemesiyle hücumda bocalama yaşasa da sabırlı bir şekilde topu iyi çeviren Akhisar Uğurcan'ın da iyi katkı verdiği çeyrekte iç-dış dengesini çok iyi oturttu. Oyunda üstünlüğü tekrar ele geçiren Akhisar farkı çift hanelere kadar taşıdığı bu çeyreği 63-51 önde bitirdi. 

Son çeyreğin başında bulduğu sayılar ile Akhisar farkı 17'ye kadar çıkardı. Ardından Samsunspor önce Oğuzhan ve Delas ile üç sayılık isabetleri bulurken bir sonraki hücumda da Delas ile basket-faul bularak bir anda 9-0'lık bir seri yakaladı. Sercan Topçu ile seriyi bozan Akhisar tekrar oyunda üstünlüğü ele alarak farkı 16 sayıya kadar taşıdı ve maçtan da 86-74 galip ayrıldı. 

Öne çıkanlar...
Akhisar Belediye: Merthan Mutlu 14 sayı, 2 ribaund, 3 asist, Vytenis Cizauskas 20 sayı, 4 ribaund, 5 asist
Samsunspor: Çağdaş Erdoğan 10 sayı, 3 ribaund, 4 asist, Ante Delas 26 sayı (4/8 üçlük), 8 asist, Oğuzhan Sungur 14 sayı, 2 ribaund

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber