Hayriye Hacet, Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusunu yaptı

2014 genel seçimlerinde CHP Manisa Milletvekili Aday Adayı olan Hayriye Hacet, 24 Haziran 2018'de yapılacak olan erken genel seçimlerinde CHP'den aday adaylığını başvurusunu yaptığını açıkladı.

Hayriye Hacet, Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusunu yaptı

Hacet, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Umudu örgütlemek için adayım. Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili Adaylık başvurumu yaptım. Türkiyem kazanacak..." ifadelerine yer verdi.

Hayriye Hacet Kimdir?

1965 yılında Gelenbe’de doğdu.  İlk ve orta öğrenimini Gelenbe’de, lise öğrenimini İstanbul Beşiktaş Kız Lisesi’nde tamamladı. 1985 yılında Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2 yıl Makine Mühendisliği ofisinden çalıştı.1987 yılında Akhisar’da kendi ofisini açtı. 1988 -1998 yılları arasında Akhisar’da eşi ile birlikte serbest mühendislik yaptı. 1998-2008 yılları arasında Gelenbe’de öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve okul müdürlüğü yaptı. Görevde yükselme sınavını kazanarak Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Makine Mühendisi olarak atandı. Makine mühendisi olarak atandıktan 6 sonra ise emekli oldu.2009’dan bu yana eşi ile birlikte serbest mühendislik ve gayrimenkul değerlendirme uzmanlığı dalında faaliyet gösteren şirketlerinde makine mühendisi olarak çalışıyor. Eşi inşaat mühendisi, kızı mimar, oğlu ise lise 3.sınıf öğrencisi. Makine Mühendisleri Odası üyesi. Bir dönem de Makine Mühendisleri Odası Akhisar Temsilciliği’nde Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Öğretmenlik yaşamı süresince KESK’ e bağlı Eğitimsen üyeliği yaptı. Akhisar Halkevlerinde çalıştı. Ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Akhisar Sağlık Eğitim ve Kültür Vakfı kurucu üyeliği yaptı. Ayrıca SHP üyeliği ve il delegeliği yaptı. 2011 yılında Akhisar CHP Kadın Kolları üyeliği yaptı. 2014 yerel seçimlerinde CHP İlçe Yönetim Kurulunda bilişim sorumlusu olarak görev aldı. Hacet, Akhisarlı kadınlara yol göstermek adına bir çok projelere imza attığı halen Akhisar Kadın Derneği Başkanlığını yürütüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek Coşkun
Dilek Coşkun - 3 yıl Önce

Çalışkan hırslı dinamik zeki
Hayriye hacet mecliste olmalı
Yolu açık olsun

Arif
Arif - 3 yıl Önce

Bence mecliste olması gerekmeyen birisi. Tazıya kaç tavşana tut diyen bir kişi...

Fikrim
Fikrim - 3 yıl Önce

Asla eline imkan geçmemesi gereken birisi

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber