CHP Uğur Mumcu'yu Fotoğraf Sergisiyle Anıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar İlçe Teşkilatı, 24 Ocak 1993 tarihinde hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü münasebetiyle Akhisar Belediyesi Sanat Galerisinde fotoğraf sergisi açtı.

CHP Uğur Mumcu'yu Fotoğraf Sergisiyle Anıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar İlçe Teşkilatı, 24 Ocak 1993 tarihinde hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü münasebetiyle Akhisar Belediyesi Sanat Galerisinde fotoğraf sergisi açtı. Uğur Mumcu’nun köşe yazıları, ölüm yıldönümündeki cenaze töreninde fotoğrafların yer aldığı “Uğur Mumcu’nun arkasından” isimi sergi 2 gün açık kalacak.

Sergi açılışı öncesi konuşan CHP Akhisar İlçe Başkanı İsmail Fikirli yaptığı açıklamada, “bir saldırı sonucunda Uğur Mumcu katledilmiştir. Uğur Mumcu gemilere yol gösteren bir pusulaydı. O dönemde Çetin Emeç’ler, Uğur Mumcu’lar, Ahmet Taner Kışlalı’lar ve daha nicelerini katlettiler. Bunlar programlanmış rastgelen olan olaylar değildi. Bugün 15 Temmuz’a kadar gelen cemaat yapılanması ve şuanda devam eden cemaat yapılanmalarının alt yapısı o yıllarda atılmaya başlanmıştı. Bizler Uğur Mumcu’nun kitaplarını okuduğumuzda o günden bu olayların çözümü mevcuttu. Dış siyasete baktığımız ortadoğuda yaşanan süreçleri o zamandan bizlere işaret etmiştir Uğur Mumcu. Ancak ne o zaman ki siyasetçiler ne şimdi k siyasetçiler bu gösterilen ip uçlarını almadılar, almak istemediler ve görmek istemediler. Uğur Mumcu’nun 1986 yılında o zaman Turgut Özal’a hitaben yazdığı köşe yazıları şuanda sadece isim değişikliği yapabilirsiniz. Gündem ve konu aynen hiç değişmemiştir” dedi.

Sergilenen fotoğrafların ziyareti Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda sinevizyon eşliğinde Uğur Mumcu’nun hayatını anlatan “Karşı Sokak” isimli belgesel sergilendi. Öte yandan yine CHP Akhisar İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen Işık Kansu’nun “Uğur Mumcu günümüzü aydınlatıyor”, Ünsal Ünlüğ “Uğur Mumcu’nun izinde özgür gazetecilik” ve Taylan Özbay’ın “Uğur Mumcu’nun izin” isimli sunumları eşliğinde yarın akşam saat 19.30’da Belediye Meclis salonunda panel düzenleneceği ve tüm halkın davetli olduğu bildirildi.

(BG)
  


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber