Ali Velestin, AK Parti'den aday adaylığını açıkladı

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Akhisar belediye başkan aday adaylarının son başvuru gününde Ali Velestin aday adaylığını açıkladı.

Ali Velestin, AK Parti'den aday adaylığını açıkladı

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Akhisar belediye başkan aday adaylarının son başvuru gününde Ali Velestin aday adaylığını açıkladı.

AK Parti Akhisar ilçe binasında yapılan Ali Velestin’in belediye başkan aday adaylığı açıklamasına AK Parti ilçe başkanı İbrahim Sayın, yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları gençlik kollarının yanı sıra diğer aday adayları Şükran Füzün, İsmail Ahmet Sözcüer, Remzi Şekerci ve birçok partili katıldı.  

AK Parti Akhisar Belediye başkan aday adayı Ali Velestin konuşmasında; “Çok değerli ilçe başkanım ve yönetim kurulu üyeleri, çok değerli kadın kolları, gençlik kolları başkanları ve üyeleri, kıymetli mahalle muhtarları, çok değerli oda ve stk üyeleri, çok değerli aday adayı arkadaşlarım. Sevgili hanımefendiler ve beyefendiler çok kıymetli dava arkadaşlarım. Meclis üyelerim, partimizin eski ilçe başkanları ve yöneticileri, basınımızın değerli mensupları hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz herkesi burada ayrı ayrı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. 

Bu akşam burada aday adaylığımı açıklamak için toplanmış bulunuyoruz. Hepinize teşriflerinizden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

Ali Velestin kimdir?

1966 yılında Akhisar’da doğdum evli ve 2 çocuk babasıyım. İlk ve ortaöğretimi Akhisar’ın Süleymanlı Mahallesinde tamamladım. Akhisar Lisesinin ardından Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. 1990 yılında eşim Akile Velestin ile hayatımı birleştirdim. 1979-1989 yılları arasında amatör müzisyenlik yaptım. 1986-87 yılları arasında askerlik görevimi tamamladım. 1989 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğünde Trafik Tetkik Kaza Bilirkişisi olarak göreve başladım. Babamın rahatsızlığından dolayı 1995 yılının ilk ayında Akhisar Belediyesi’ne naklen geçiş yaptım. Kısa bir süre muhasebe, zabıta komiserliği, trafik şefliği ve 2001 yılından 2006 yılına kadar trafik müdürlüğü 2006-2009 yılları arasında Zabıta Müdürlüğü görevlerini yürüttüm. 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den Süleymanlı Belediye başkanı seçildim. 2014 yılına kadar bu görevi başarıyla sürdürdüm. Büyükşehir yasasından dolayı 2014-2018 yılı Kasım ayına kadar Akhisar Belediye başkan yardımcısı olarak görevde bulundum. Kısaca 2001-2009 yılları arasında Futbol Federasyonunda Manisa ili amatör gözlemcilik görevine devam ettim. 2009-2016 yılları arasında Süleymanlıspor Kulüp başkanlığı, bir dönem kaza bilirkişi görevi, bir kulübün spor derneğinde dernek başkan yardımcılığı, AKSEK Sevgi Çocukları yönetim kurulu üyeliği, Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi yaptırma ve yaşatma derneği yönetim Kurulu başkan yardımcılığı, TEMA Vakfı üyeliği, Fahri Trafik Müfettişliği gibi birçok sivil toplum kuruluşundaki görevlerime devam ediyorum. Ayrıca 20’nin üzerinde belediye ve yerel yönetimler konulu eğitim seminerlerine katıldım. Birçok branşta başarı belgesi sahibiyim.

2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Akhisar Belediye başkanlığı aday adayı olmak için müracaatımı yaptım. 

Yerel yönetimlerde 25 yıla yakın bir tecrübem oluştu. Seçildiğim takdirde siz sayın halkımızla bu tecrübelerimi paylaşmaktan gurur duyacağım. Öncelik vereceğim konu insanların istek ve dilekleridir. Kısacası insan odaklı çalışacağım. İlçe il, bölge ve bakanlıklarda ve bürokraside deneyimim çok olup bunları sizlerle paylaşmaktan onur duyacağım. Akhisar’ı sizlerin de fikirlerini alıp birlikte yönetmek en büyük isteğimdir. Aday durumumuz belli olduktan sonra projelerimi açıklayacağım. Sözlerime burada nokta koyarken başta kadın aday adayı Şükran Füzün olmak üzere Recep İşçi, Remzi Şekerci, Hüseyin Koçoğlu ve İsmail Sözcüer kardeşlerime ayrı ayrı başarılar diliyorum. Akhisar için hayırlısı kim ise Allah onu nasip etsin diyorum. Ayrıca bu coşkuyu hazırlayan arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim. Hepinize iyi akşamlar diliyorum. Kalın sağlıcakla..” dedi.
 


Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 14:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Huseyin
Huseyin - 4 yıl Önce

Akp li meclis uyeleride gelmiş gene koltuk icin atin bunlari

SS
SS - 4 yıl Önce

Haramzadeler bu sefer olmayacaksınız sizin ne olduğunuzu bu millet gördü..

Rüstem inanir
Rüstem inanir - 4 yıl Önce

Mevcut meclis uyeleri beleş koltuk kapma derdinde Ali abi uyanik ol onlari meclis uyesi yapma 5 oy bile getiremezler.Ali bey bu işi götürür

Belde
Belde - 4 yıl Önce

Belediyeciler koltuğu yapışmış, bir türlü kopamıyorlar!

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber