Saçsızlığa Kökten Çözüm

Özel Akhisar Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Orhan Demirer Bilgilendiriyor;

Saçsızlığa Kökten Çözüm

FUE (follicular unit extraction) yöntemi saç adalarının (folliküler ünite;FU) saçlı deriden 1mm ve daha küçük çaplı aletler kullanılarak yuvarlak kesilerle tek tek çıkarılması işlemidir.

 Saçın arka kısmından 0,7-1 mm’lik silindirik uçlu aletler ile kökler tek tek alınır ve seyrek ya da açık bölgeye ekilir. Bir seansta ortalama olarak 2.500-3.500 saç grefti açık alana ekilebilmektedir.  Dikiş atılması gerekmez. Fue saç ekimi operasyonlarında, ekim alanına uygulanacak cm² de ki kök yoğunluğunun belirlenmesi operasyonun başarısı açısından önemlidir. Kişinin konforu bakımından daha çok bu yöntemi tercih edilmektedir. FUE tekniği verici alanda gözle görülür iz bırakmadığı için bazıları tarafından ameliyatsız yöntem olarak da adlandırılmaktadır. Lokal anestezi altında yapıldığı için ağrısız bir işlemdir. Hastanede ve ameliyathane koşullarında yapılması gereken bu işlem ortalama 6-8 saat sürmektedir.

 FUE sonrası bir gün istirahat önerilmekte sonraki gün hasta işbaşı yapabilmektedir. Ekilen saçlar 3. aydan itibaren çıkmakta, tamamının çıkması ortalama 9 ay sürmektedir. Hastanemizde Fue Yöntemi ile saç ekimi operasyonlarında hizmet verilmektedir. 

 Neden FUE
•    FUE yöntemi 2002 yılından beri kullanılan en son tekniktir. 
•    Eski yönteme göre hem hasta, hem de hekim için çok daha konforlu bir yöntemdir. 
•    Herhangi bir kesi yapılmadığı için hastanın ikna olma ve operasyon esnasında kendini rahat hissetme olasılığı çok daha yüksektir. 
•    Köklerin ayrıştırılması için ekstra zaman harcamaya gerek yoktur. 
•    Eski sistemdeki gibi dikiş atılmadığı için 15 günü bulan pansuman sürelerine gerek kalmaz. 
•    FUE, birden fazla  seans yapmaya ve fazla sayıda greft almaya müsaittir. 
•    Tek bir seansta 2500-3500 greft (ortalama 6000-7000 saç teli ) nakledilebilir. 
•    FUE, FUT tekniğinden farklı olarak gözle görülür iz bırakmaz. 
•    FUE tekniğinde alınan temiz ve artıklarından arındırılmış köklerdir, dolayısıyla daha küçük kanallar ile işlemin yapılması mümkündür. 
Detaylı Bilgi ve Randevu için 0236 404 0 404
 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özel
Özel - 4 yıl Önce

Kaç lira

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber