Prostat Tedavisinde Yeni Teknoloji

Özel Akhisar Hastanesi Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Cemil Öztürk Bilgilendiriyor;

Prostat Tedavisinde Yeni Teknoloji

Plazma Kinetik yöntem, yeni ve bilinen en güvenilir Prostat tedavisidir. 21. yüzyıl prostat tedavi yöntemi "Plazma" teknolojisidir.

Kapalı prostat ameliyatı, cerrahi tedavinin % 90'lık bölümünü oluşturur.
Halk arasında kapalı ameliyat olarak bilinen bu yöntemde prostatın büyüyen ve probleme neden olan kısmı idrar kanalından endoskopik olarak girilerek temizlenir. Plazma Kinetik yöntemle, ameliyat sırasında çıkarılan doku patolojiye (doku incelemesine) gönderilir.  
Prostatın iyi huylu ya da kötü huylu olduğunu en kesin bu yöntem belirler. Hasta, bir veya iki gün içinde hastaneden taburcu edilir. Sondanın kalma süresi diğer yöntemlerden çok daha kısadır. Hasta özel hayatına aynı standartta devam edebilir. Her türlü prostata uygulanabilir.
Serum fizyolojik ile uygulandığı için, diğer yöntemlerdeki gibi prostatın büyüklüğü engel teşkil etmez.
Ameliyat süresi daha kısa ve kanama riski daha azdır. 

Plazma Kinetik, yeni ve bilinen en güvenilir Prostat tedavi yöntemidir.

Plazma Kinetiğin Üstünlükleri
- Serum fizyolojik kullanıldığı için su zehirlenme riski yoktur.
- Çıkan parçalar patolojide incelenir kanser varsa tespiti ve tedavi imkanı olur.
- Kanama riski çok azdır.
- Görüntü daha nettir daha rahat çalışma imkanı sağlar.
- Operasyon süresi daha kısadır.
- Düşük enerji kullanır ve enerji yalnızca prostata temas ettiği noktayı etkiler etraf dokuya zarar vermez. Bu nedenle kalp pili kullanan hastalara bile uygulanabilir.
- Sonda süresi çok kısadır.
- Operasyon sonrası iyileşme daha kısa süre alır.
- Lokal anestezi ile uygulanabilmektedir. Bu nedenle kalp ve akciğer sorunu olan hastalarda uygulanabilir.

Genç yaştaki erkeklerde prostat bir kestane büyüklüğündedir, ancak 45 yaşlarında prostatta büyüme başlar. Prostat büyümesi çoğu zaman selim(iyi huylu)  bir olay olarak gerçekleşmekte ve bu nedenle selim prostat büyümesi veya tıbbi deyimiyle benign prostat hiperplazisi (BPH) olarak adlandırılmaktadır.
Bu büyüme  yaşamın sonuna kadar değişen hızlarda devam etmektedir. 50 yaş üzerindeki erkeklerin %50'sinde 60-70 yaş arasında %65'inde 80 yaş üzerinde %90'ınde BPH gelişmektedir. Prostat büyümelerinin bir kısmı ise habis(kötü huylu)  büyüme şeklindedir ve prostat kanseri olarak tanımlanır.
Detaylı Bilgi ve Randevu için 0236 404 0 404
 YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber