Engin Akyüz'ün bu hafta konuğu Hasan Ali Men oldu

Akhisar'ın ve Akhisar'lının bazen sesi, bazen, gözü bazen de kulağı olmaya çalışan Engin Akyüz ile konuşuYORUM, esnafları konu ederek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Ali Men'i konuk etti.

Engin Akyüz'ün bu hafta konuğu Hasan Ali Men oldu

Akhisar'ın ve Akhisar'lının bazen sesi, bazen, gözü bazen de kulağı olmaya çalışan Engin Akyüz ile konuşuYORUM, esnafları konu ederek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Ali Men'i konuk etti.

Esnafın ve sanatkarın kim olduğu hakkında bilgi vererek konuşmalarına başlayan Başkan, odası bünyesinde barınan mesleklerin hangileri olduğunu anlattı. 630 üyesi olduğunu söyleyen konuk, Saruhanlı ve Soma'da toplamda iki ve üç oda olduğunu, bakanlığında 500 üyenin altında bulunan odaları kapatacağını ve doğrusunun da böyle olduğunu belirtti. Yaklaşık 8 yıldan beri görevde olduğunu, 7 kişilik yönetim kurulu üyesi ve 3 kişilik denetim kurulu üyesi ile hizmet etmeye çalıştığını söyleyen Hasan Ali Men; bitmeye yüz tutmuş meslekleri ayakta tutmaya çalıştıklarını, hatta bazı meslekleri yaşatmak için yeni restore edilen Dombaycıoğlu hanında bir bölgenin kendilerine tahsis edilmesini yetkililerden isteyeceğini söyledi.

Son zamanlarda daralan ekonominin Akhisar'ıda etkilediğini ancak esnafın bunun altından kalkabileceğini, bazı esnafların vatandaşlara sıkıntı yapmamak için zam bile yapmadığını da sözlerine ekleyerek indirim kampanyasının Türkiye'ye ve tabi ki Akhisar'a da yararlı olacağını söyledi.

AVM'lerin artık kaçınılmaz olduğunu esnafın bundan korkmak yerine gelişen şartlara ayak uydurması gerektiğini, fiziki şartlarını düzelten her esnafın cirolarını da arttırdığını söyleyen Başkan Men; izleyicilerden gelen bir soru üzerine Tahir Ün caddesinin en azından akşam saatlerinde trafiğe kapatılmasının hem esnafa hem de vatandaşlara faydalı olacağı fikrine katıldığını söyledi.

Soğuk Tulumba mevkiinde yapılması planlanan merkez çarşıyı da canlandıracak otopark ve otel projesinin anıtlar kurulunca durdurulması karşısında esnafın ve o civarda ikamet edenlerin mağdur olduğunu belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Ali Men; birlik beraberlik içerisinde tüm STK ların birleşerek gerekiyorsa Anıtlar Kuruluna gerekiyorsa Ankara'ya gidilerek Akhisar'ın bu kanayan yarasına merhem olunması gerektiğini ifade etti.

Ahilik teşkilatı hakkında da konuşulan programda e-ticaretten, müşteri memnuniyetine kadar daha bir çok konuda yapılan sohbet keyif vericiydi.
Her hafta olduğu gibi Akhisar'ın mahalle tanıtımları yine devam etti. Programın birinci bölümünün sonunda Göcek mahallesi, ikinci bölümünün sonlarında ise Kayalıoğlu mahallelerinin tanıtımı resimlerle Moderatör Engin Akyüz tarafından yapıldı. (E.A.) 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber