Engin Akyüz, Emekli Ebe Dilek Özsoy'u Konuk Etti

Engin Akyüz ile konuşuYORUM Çarşamba günü saat 21:00'de Manisa Medya TV'de canlı yayınlanan söyleşi programında Emekli Ebe Doğuma Hazırlık Eğitmeni  Dilek Özsoy Hanımefendiyi konuk etti.

Engin Akyüz, Emekli Ebe Dilek Özsoy'u Konuk Etti

Engin Akyüz ile konuşuYORUM Çarşamba günü saat 21:00'de Manisa Medya TV'de canlı yayınlanan söyleşi programında Emekli Ebe Doğuma Hazırlık Eğitmeni  Dilek Özsoy Hanımefendiyi konuk etti.

Doğuma Hazırlık Eğitimlerinin nelerden teşkil ettiğini ve bu eğitimlerin gebeler için neden önemli olduğunu detayları ile anlatan Özsoy, aynı zamanda "Doula"da olduğunu ve "Doula"nın doğum destekçisi anlamına geldiğini anlattı.

Anne adaylarına ne tür hizmetler verildiğini ve bu hizmetlerin gerek gebelik, gerek doğum esnasında, gerekse doğumdan sonraki ilk günlerde nasıl faydalı olduğunu ve yoganın da doğum esnasında ne tür yararlar getirdiğini anlatan Emekli Ebe Dilek Özsoy, eğitim almış anne adayları ile eğitim almamış gebelerin doğum anında yaşayacakları farkları da anlattı.

Dilek Özsoy, eğitim alacak hanımların eşleri ile birlikte gelmesini tavsiye ettiklerini, ilk günlerde baba adaylarının bu işe çok sıcak bakmadıklarını ancak babaların daha sonra severek iştirak ettiklerini ve bir bebeğin bilinçli ebeveynler tarafından büyütülmesinin öneminden bahsetti.

Herhangi bir rahatsızlık olmadığı takdirde ve doktoru tavsiye etmedikten sonra anne adaylarına normal doğumu tavsiye ettiklerini, doğum esnasında gebelerin neden endişe etmemeleri gerektiğini de ifade eden Konuk Eğitmen; aynı zamanda emzirme danışmanı da olduğunu ve anne sütünün çok önemli olduğunu, kesinlikle mamaya başvurulmaması gerektiğini söyleyerek, doğumdan sonra anne adaylarının zinde  vücuda kavuşmaları için doğru beslenme ve spor yapmanın şart olduğunu söyledi.

Gerek ekonomik gerek fiziki şartlardan dolayı bu eğitimi alamayan anne adaylarının hiç olmazsa hastanelere başvurarak bilgi almalarının hem kendi sağlıkları, hem de doğacak bebek için çok önemli olduğunu belirtti.

Programın son bölümünde her hafta kitapseverler için bir kitap tanıtan Engin Akyüz; bu hafta eski Çınar Kitabevi sahibi Merhum Osman Çınar'a ait "Dördüncü Emre" isimli kitabı tanıtarak ekrana veda etti. (E.Akyüz) 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber