Akhisar'daki Balıkesirliler unutulmaz bir gece yaşadı

Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar’da faaliyet gösteren hemşehri derneklerinin katılımı düzenlenen “Kültür Buluşması” nın ikinci gecesinde Balıkesirliler gecesi yaşandı.

Akhisar'daki Balıkesirliler unutulmaz bir gece yaşadı

Akhisar Balıkesirliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin organize ettiği gece Akhisar Belediyesi Gölet alanında dün gece saat 21.00’de başladı. Gece Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcıları Ömer İşçi ve Ali Velestin, Balıkesirliler Derneği Başkanı Şaban Taşkıran, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mete Demir, Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Sayın, CHP İlçe Başkanı Av. İsmail Fikirli, MHP Akhisar İlçe Başkan Vekili Halil Öksüz, ilçe dernek başkan ve yönetim kurulu üyeleri, bölgedeki çeşitli Balıkesir Dernekleri başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Akhisar’da bulunan Balıkesirliler ve halkın katılımı ile başladı.

Balıkesirliler gecesi ilk olarak Tamer Öztoprak sahne aldı. Ardından sahne alan Ritmin Dans Grubu renkli gösterileri ve dansları ile geceye katılanlara unutulmaz bir şov sundu. Gecenin sonunda sahne alan TRT sanatçısı Balıkesir Edremitli Ali Çakar, söylediği türkülerle geceye katılanlara müzik ziyafeti verdi.

Gecenin sonunda katılımcılara plaket takdim eden Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı yaptığı konuşmada, “bu serin geceye rağmen buradasınız, hepinize çok teşekkür ediyorum. Buraya gelmekle öncelikle Akhisar’ımıza sahip çıkıyorsunuz, Anadolu ezgilerine ve folkloruna sahip çıkıyorsunuz bu çok değerli. Bunun için hepinize çok teşekkür ediyorum, hepinizi bu konuda tebrik ediyorum. Biz hep beraber böyle Akhisar’ız. Biz hep birlikte böyle Türkiye’yi temsil ediyoruz. Allah hepinizden razı olsun, biz burada eğlenirken, tabiki sınırımızda, sınır ötemizde ve sınır içinde askerlik görevini yerine getiren nöbet tutan askerlerimiz var, polislerimiz var. Onlara da buradan selam ediyorum, inşallah Allah onları korusun, şehitlerimize de rahmet diliyorum, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

8 Eylül’de başlayan Hemşehri Dernekleri Kültür Buluşması 16 Eylül gününe kadar sürecek.

Öte yandan diğer gecelerin programı ise şöyle;


11 Eylül 2018 Salı günü Karadenizliler gecesi kapsamında Karadeniz Oyun Ekibi, Onur Atmaca, İhsan Aydın sahne alacak.
12 Eylül 2018 Çarşamba günü Bitlisliler gecesi kapsamında Kemal Yılmaz ve Bitlis Folklor Ekibi sahne alacak.
13 Eylül 2018 Perşembe günü Bayburtlular gecesi kapsamında Bayburtlular Derneği Folklor Ekibi, Saniye Can ve Devran sahne alacak.
14 Eylül 2018 Cuma günü Balkan Göçmenleri gecesi kapsamında Murat Balkan, Ekrem ve Erşan ikilisi, Orkestra Serkan, Rumeli Folklor Ekibi sahne alacak.
15 Eylül 2018 Cumartesi günü ise Gördesliler gecesinde Bahadır Efe, Adem Ertaş, Gördes Folklor ekibi, Bizim kızlar grubu, Doğukan Doru ve Burak Hosaf ve Gördes’in Efeleri sahne alacak.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber