AFEM GSK'dan Minik Adımlarla Anadolu Gösterisi

Akhisar Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü (AFEM GSK) muhteşem gösteriyle yılsonu gecesini gerçekleştirdi.

AFEM GSK'dan Minik Adımlarla Anadolu Gösterisi

AFEM GSK, 5.’sini gerçekleştirdiği geleneksel sene sonu gösterisinde yaklaşık 350 dansçısıyla izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı. AFEM GSK’nın, Akhisar 251 Bin Dev Öğrenci Amfi Tiyatroda gerçekleştirdiği yılsonu gösterisinde anaokulundan ilkokula, ortaokuldan lise ve yetişkinlere kadar her yaş grubunun sahne aldığı gecede farklı farklı yörelerle halk oyunları ekipleri sahne aldı. 

“Minik Adımlarla Anadolu” adlı yılsonu gösterisi ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Gecenin sunuculuğunu kulüp Antrenörlerinden Tuğçe Batıhan gerçekleştirdi. İlk olarak Yırcalı Anaokulunun 5 yaş öğrencilerinden oluşturulan Üsküp, Trabzon ve Zeybek ekipleri sahne aldı. Heyecanları gözlerinden belli olan miniklerin halk oyunları gösteri izleyenlerin beğenisini toplamayı başardı. Ardından sırasıyla TOKİ Zeytin Kent İlkokulu Aydın Yöresi Ekibi, Akhisar Gençlik Merkezi Gençler Üsküp Ekibi, Akhisar Nadide Fazıl Aysu Fatih İlkokulunun 1. ve 2. Sınıf öğrencileri ile 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerinin oluşturduğu Manisa Yöresi Halk Oyunları Ekipleri sahne aldı. Akabinde ise Halil Mandacı İlkokulu öğrencilerinin oluşturduğu Manisa Yöresi Zeybek Ekibi gösterisini gerçekleştirdi. Miniklerin ve Gençlerin güzel sunumlarının ardından Akhisar Halk Eğitim Merkezinin desteği ile açılan yetişkinler gurubu halk oyunları ekibi gösterilerini gerçekleştirdi. Gösterilerin ardından AFEM GSK Başkanı Samet Gögen sahneye gelerek seyircilerin arasında bulunan ve Akhisar Halk Eğitim Merkezinin açmış olduğu Halk Oyunları kursuna katılan Ülkü Ortaokulu öğrencilerini ve Mehmet Keskinoğlu Ortaokulu öğrencilerini de sahneye davet ederek harmandalı oyununu sergilemelerini istedi.

Gösterilerin ardından tüm öğrencileri sahneye davet ederek aile fotoğrafı çekilen Samet Gögen, geceye katılan tüm seyircilere ve öğrencilerine teşekkür etti. Sonrasında yaptığı konuşmasında ise; “Biz her yıl elimizden geldiğince kültürümüzü yaşatmaya ve yayılmasına gayret ediyoruz. Bu gece burada bulunan öğrencilerimiz kadar bir o kadar da gelemeyen öğrencilerimiz var.

450 DANSÇI, 13 FARKLI YÖRE, 17 HALK OYUNLARI EKİBİ

Bu yıl 4 yaşından 70 yaşına kadar her yaş gurubunda öğrencimiz oldu. Tüm gösterilerimizi başarıyla gerçekleştirdik. Gösterilerimiz ard arda olan ve bu gece aramızda olamayan Şevkat Anaokulu öğrencilerinden oluşturduğumuz Bingöl, Bolu, Silifke, Adıyaman, Kırklareli ekiplerimizdeki öğrencilerimize ve okul idarecilerimize de çok teşekkür ederim. Aynı zamanda Yırcalı Anaokulundan da aramızda olamayan Artvin ve Kafkas ekibi öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize de teşekkür ederiz. Bir yıl boyunca eğitim verdiğimiz yaklaşık 450 öğrencimizle 13 farklı yöreden 17 tane Halk Oyunları grubu oluşturduk ve bu gruplar kurumlarının yılsonu ve 23 Nisan etkinliklerinde sahne aldılar. Gönül isterdi hepsi burada sahnede olsun ama başka programlardan dolayı katılamadılar.

KURUMLARIMIZIN DESTEĞİYLE KÜLTÜRÜMÜZ YAŞAYACAK

Bize kurs açarak eğitim vermemize vesile olan başta Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Süleyman Erdem hocamıza ve idarecilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Aynı zamanda okulunun salonunda Halk Eğitim Merkezi Kurslarımızı gerçekleştirmemize izin veren Ülkü Ortaokulu Müdürümüz Cafer Tetik öğretmenimize de teşekkür ederiz. Çalışmalarımızı gerçekleştirdiğimiz tüm okul müdürlerimize ve idarecilerine ama en çokta bizlere güvenerek çocuklarını emanet eden velilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizler imkan ve destek verildiği sürece gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durarak kendi kültürlerini öğrenmeleri için kültürel ve sportif faaliyetlere katılmaları ve zamanlarını bu tür faaliyetlerle harcamalarına vesile olmaya devam edeceğiz. Kurumlarımızın bizlere olan bu desteği sayesinde kültürümüz yaşamaya devam edecek.

AKHİSAR BELEDİYESİ VE ATATUR SİRKETİNE TEŞEKKÜR

Bir yıl boyunca kurumlarda verdiğimiz eğitimler neticesinde kulüp çatımızın altında yılsonu etkinliğimizi sergileme imkanı buluyoruz. Bu tür kültürel ve sportif faaliyetleri gerçekleştirmek için kurumların ve şirketlerin desteği olmadan başarmak çok zor. Biz bu gece ışığından, müziğine, sahnesinden, ses düzenine kadar her bir ayrıntıyı kendimiz organize ettik ve düzenledik. Tam bir sahne sanatları çalışması yaptığımızı düşünüyorum. Ama bunları hazırlarken de Amfi Tiyatro ve ses sistemi için Akhisar Belediyesine, öğrencilerimizin Amfi Tiyatroya ulaştırılmasında da yardımcı olan ATATUR şirketi sahibi Ayhan Ata’ya çok teşekkür ederiz. 

AKHİSAR BİRLİK KENTİ

Biz gecemizin duyurusu yayınladığımız günden gösteri saatine kadar birçok kişi arayarak desteklerini dile getirdi. Birçok kurum ve sivil toplum kuruluşları da gecemize katılarak bizleri onurlandırdı. Hepsine teşekkür ederim. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Akhisar Halk Eğitim Merkezimizin açtığı Fotoğrafçılık Kursunda eğitim alan arkadaşlarımız gösterilerimizin fotoğraflarını çekti ve bize destekte bulundular. Bu yıl gerek sosyal medyada gerekse basın kuruluşlarında gördüğünüz gecemizin fotoğraflarını çeken ve bize ulaştıran Hale Kitapçıoğlu ve Halide Altunateş Özkan’a aynı zamanda kulübümüzün basın yayın sorumluğunu üstlenen Alperen Adak ve Arda Ata’ya da teşekkür ederiz. Gecemize Akhisarspor bayraklarıyla destekte bulunan 1970 Akhisarspor Taraftarlar Derneği Başkanı Cumhur Özkaynağa ayrıca teşekkür ederiz. Bizim kentimizdeki bu birlik ve beraberlik eminim ki hiçbir şehirde yoktur.

AKHİSAR’I TEMSİL EDECEĞİZ

Bu yıl verdiğimiz eğitimler sonucunda üzerine daha da katarak gerek Türkiye Halk Oyunları Federasyonumuzun gerekse Milli Eğitim Bakanlığımızın düzenlediği Halk Oyunları yarışmalarında Akhisar’ı temsil etmek için hazırlıklarımıza başladık. Halk Oyunlarının sadece bir oyun olmadığını ve öğrencilere saygı, sevgi ve disiplinin de aşıladığını bildiğimiz için daha profesyonel düşünerek yarışmalara katılacak ve Akhisar’ımızı temsil edeceğiz. İnşallah kurumlarımız yine hem maddi hemde manevi anlamda destekleriyle bizim gücümüze güç katmaya devam ederler.” Dedi.

Geceye katılan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Vahit Şirin, kulüp başkanı Samet Gögen’i, kulüp antrenörlerinden Tuğçe Batıhan’ı, dansçıları ve velileri tebrik etti. Gecenin sonunda Halil Mandacı İlkokulu Velileri kulüp başkanı Samet Gögen’e hediye takdimin ederken, Kulüp dansçıları ve seyirciler sahnede Akhisarspor’un Ziraat Türkiye Kupası zaferini ve Süper lig deki Kayserispor’u yenerek ligde kalmayı garantileştirmesini Akhisarspor bayrakları ve marşlarıyla kutladılar.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber