AKHİSAR'I ÖRNEK ALIN

31 Mart yerel seçimleri tüm ülkemizde olduğu gibi Akhisar’ımızda  da sonuçlandı.Türkiye’mizin  en büyük şehri İstanbul’da ve bazı büyükşehirlerimizde il ve ilçe seçim kurullarına  şikayetler sürerken, Akhisar’ımızda  ilçe seçim kuruluna hiçbir itirazın olmadığı öğrenilirken,  seviyeli geçen seçim çalışmaları,  karşılıklı güler yüzlerle tebrikleşen rakip adaylar, örnek bir devir teslim töreni yapıldı. Akhisar’ı örnek alın diyoruz.

Millet İttifakının ortak adayı CHP’li    Besim Dutlulu, ile Cumhur İttifakının ortak adayı AKP’li Hüseyin Eryüksel  arasında seçim çalışmaları sırasında, kahve toplantıları, esnaf ziyaretleri, mahalle toplantıları, yapılan mini mitinglerde  her iki aday da birbirlerine hiçbir saygısız ifadeler kullanmadılar. Bazı toplantılarda bir araya geldiklerinde  karşılıklı olarak başarı dileklerini iletmeleri vatandaşlar tarafından alkışlandı.

Akhisar’ımızda seçimi Millet İttifakı adayı CHP’li aday Besim Dutlulu kazandı. İlk tebrik eden Hüseyin Eryüksel’in tebrik etmesi, sosyal medyada başarılar dilemesi takdire şayandır. Her iki ittifakın  belediye meclis üyeleri belirlendi. Seçilen Büyükşehir Belediye başkanı Cengiz Ergün’ü Belediye başkanımız Besim Dutlulu’yu, Meclis üyelerimizi, ve muhtarlarımızı tebrik ediyorum. 

CHP’li belediye başkanı Besim Dutlulu ile Millet İttifakının meclis üyeleri mazbataları aldılar. Besim Dutlulu ve arkadaşları MHP’nin  kurucusu, merhum Alpaslan Türkeşin’in ölüm yıldönümü  nedeniyle  MHP İlçe başkanlığına giderek duygularını ilettiler. CHP ve İyi Partililerden oluşan binlerce kişi yürüyüş halinde Milli Egemenlik Alanındaki Atatürk anıtına gelerek, saygı duruşu ve istiklal marşını okudular. Besim Dutlulu ve belediye meclis üyeleri başta olmak üzere toplu olarak belediye binasına girdiler. Başkan Dutlulu ve eşi Özge Dutlulu ve eşini asansörün önünde Başkan Nergiz-Salih Hızlı çifti karşıladılar ve  çiçek verdiler. Makam odasına geçildi. Devir teslim töreni yapıldı. Salih Hızlı ve Besim Dutlulu  karşılıklı iyi niyet duygularını aktardılar.Akhisar’da çok seviyeli geçen seçim çalışmalarında, seçim günü hiçbir olaya sebep verilmemesi dolayısıyla, başta güvenlik güçlerimiz, her iki ittifakı oluşturan parti yöneticileri ve partilileri  alkışı ve tebriki hak ettiler. İlçe seçim kurulunun yönetici ve personeli de hiçbir itiraza mahal vermeden seçim sonuçlarını açıklamaları da ayrıca alkışı ve tebriki hak ettiler.

Akhisar’ımız için 31 Mart seçimlerinin hayırlı olması diliyorum.

Haldun AKYÜZ

YORUM EKLE

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber