Selçikli'de dere sorunu çözüldü

Akhisar’ın kırsal mahallerde 2 bin nüfusu ile en büyük mahallelerinden Selçikli Mahallesini ortadan ikiye bölen dere yılladır taşkın ve kirlilik bakımından mahalle sakinlerinin kanayan yarası olmuştu. 

Selçikli'de dere sorunu çözüldü

Akhisar’ın kırsal mahallerde 2 bin nüfusu ile en büyük mahallelerinden Selçikli Mahallesini ortadan ikiye bölen dere yılladır taşkın ve kirlilik bakımından mahalle sakinlerinin kanayan yarası olmuştu. 

Yıllar yılı gelen iktidarlar ve siyasi parti mensupları söz verdikleri halde ıslahı yapamadığını ifade eden Mahalle sakinleri ve Mahalle Muhtarı Abdülkadir Kesen'den alınan bilgilere göre AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir siyasi çalışmalar sırasında söz vermiş ve Ankara’ya gidince çalışmalara başlamış, DSİ Bölge Müdürünü mahalleye getirmiş ve yerinde yapılan incelemeler neticesinde bölge müdürü çalışmanın zor olacağını söyledi.

Aydemir, bakanlıkta yaptığı çalışmalarla çok zor olan bu işin üstesinden gelmiş ve Akhisar’a yaptığı hizmetlere birini daha eklediğini kaydeden Mahalle Muhtarı Abdülkadir Kesen'den alınan bilgiye göre “iş "U" beton biçiminde yapılmıştır. Korkulukları yapılan beton imalat bitme aşamasındadır. Altyapı yenileme çalışmalarının bitiminden sonra mahalle tamamen kötü koku ve kirlilikten kurtulacaktır.

İnşaat yapımında incelemeye gelen Milletvekilimiz mahalle halkına selamlarını iletmiş ve Akhisar’ımıza hizmetlerin devam edeceğini ifade etmiştir. Muhtar öncülüğünde mahalleden bir heyet Ankara’ya giderek AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir'e teşekkürlerini sunmuşlardır” dedi.
(BG)
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim
ibrahim - 4 yıl Önce

haberi kulaktan dolma bilgi ile yaptınız galiba ki bu dere ıslahında sona gelindi demenizden bariz belli. Çünkü uhud camisinden aşağısı eski haliyle duruyor hiçbi işlem yapılmamış vaziyette yada derenin ıslah edilmeyen tarafında oturan mahalle sakinleri selçikli mahallesi sakini sayılmıyor. Haber yaparken biraz daha inceleyici olmanızı rica ediyorum zira bu şekilde sadece sadece haber yaptık demek için haber yapmış oluyorsunuz.

Hasan ışık
Hasan ışık - 4 yıl Önce

Emeği geçen tüm devlet büyüklerimizden Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber