Kahveciler Odası Başkanı Güney, "Esnaf Sahipsiz Değildir"

Akhisar Kahveciler esnaf Odası, AKSA Elektrik ile anlaşma yaparak isteyen esnaf ve ev elektrik abonelerinin ucuz elektrik kullanmasını sağlamak için protokol imzaladı.

Kahveciler Odası Başkanı Güney, "Esnaf Sahipsiz Değildir"

Yapılan protokol ile ister ev ister iş yerinde kullanılan elektriği ucuza kullanılmak için yapılan anlaşmadan faydalanmak isteyen vatandaşlarında Akhisar Kahvesiler esnaf odasına müracaat etmeleri gerektiğini belirtildi. Akhisar kahveciler Esnaf odası başkanı erkin Güney protokol anlaşmasında yaptığı konuşmasında “AKSA elektrik şirket yetkilisi arkadaşlarımız, Yönetim ve deneyim kurulu arkadaşlarım toplantımıza katılımınızdan ve teşviklerinizden dolayı teşekkür ederim. Esnafımızdan gelen şikâyetler ve talepler üzerine elektrik konusunda yaşadığımız sıkıntıları bir ay içerisinde tahlil ettik sizler ile temasa geçtik, bu temasın sonucunda AKSA elektrik olarak Akhisar Kahveciler esnaf odası ile beraber bir protokol hazırladık.

BU PROTOKOLDEN HERKES FAYDALANACAK

Akhisar Kahveciler odası Başkanı Erkin Güney; Son dönemlerde esnafımız ve ev aboneleri çeşitli sıkıntılar yaşadı, bu sıkıntıları aşmak için sizler ile bir protokol hazırladık bu neticesinde yapacağımız protokol sonucunda AKSA elektrik şirketine geçen ama ev ama iş yeri abonesi 2 yıl kalma sözü verdiğinde bu şirkete ilk faturası bedelsiz şirket tarafından ödenecek eğer bir yıl kalma sözü verirse iş yeri veya ev abonesi faturalardan yüzde 4 indirim uygulanacak. İsterse aynı sözleşme devam edecek diğer sözleşme AKSA’YA geçecek ve devam edecek, isterse diğer şirkete ödediği abonelik ücretini odamızdan aldığı formu doldurarak iban numarası karşılığında kendi hesabına yatacak. Bunların biz takipçisi olacağız. Anlaşma yaptığımız şirket aynı zamanda Akhisarsporumuzun sırt sponsorudur, bu bizi ayrıca şereflendiriyor ve onur veriyor. Akhisarspor yöneticilerine de başarılar diliyorum son kupa maçından sonra. Bizleride göğsünü kabartıyor bizde onlardan örnek alarak çalışmalarımızı yapıyoruz, bu yapılan sözleşme sadece kahvecileri kapsamıyor sanayideki, merkez çarşıdaki, mahalle, köy ve beldedeki esnafımızı da kapsıyor, isteyen ev abonesi buyursun gelsin odamızdan belgeleri alsın isteyen kasap, manifaturacı, marangoz, sanayide ağır iş yapan işletmeci ama ticaret odası ama esnaf odası üyesi olur hiç fark etmez gelsin önemli olan esnafımızın önünü açmak önemli olan esnafımıza gelir sağlamak. Ben protokol vesilesiyle şahsım ve yönetim denetim kurulum adına AKSA Elektrik yetkilisi Barış ve Ali Bey’e teşekkür ediyorum.

AKHİSAR VE MANİSA’DA UYGULANAN BU ÇALIŞMA HİÇ BİR YERDE YOK

Anlaşmamızın bütün esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Biz bu sözleşmeyi yapmadan önce araştırdık. Akhisar ve Manisa’da uygulanan bu çalışma diğer elektrik şirketinin yaptığı bu çalışma Kırıkkale’de, Adana’da, Bursa’da, Ankara’da, Samsunda, Rize’de yok sadece Manisa’da var. Yani ben şunu söylüyorum Kurumlar istediği gibi esnafa oldubittiye getirip çalışmaları istediği gibi dayatmada bulunuyor, ama bilsinler ki bu dayatmaya bulunduğu esnafta sahipsiz değil. Bizler olsakta olmasakta diğer oda başkalarıda sivil toplum örgütleride herkes esnaf için mücadele ediyor. Küçük paralar gibi görünse de büyük paralar toplanıyor, bir ev abonesinden gereksiz yere durduk yere 80 lira 100 lira para isteniyor, insanlar bu parayla Pazar masrafını ayarlar ama bir hafta ama iki hafta, iş yerlerinden büyük para isteniyor, özeklikle Mart ay’ında çektiğimiz çile hat safhadaydı. Yani gittik saatlerce orada durduk saatlerce sıralarda bekledik, Mart’ın sonunda vergimi yatıracağız sigortamı bağkurmu yatıracağız bir da durduk yere elektrik abonesi olduğu halde bir abonelik için daha zorlandık cebimizden para verdik. Lütfen bu korumlar sahipsiz olmadığımızı görsünler adam gibi sahip çıksınlar. Rekabetin olduğu yerde güzellik vardır sizlerde bu güzelliği sağlayan şirketsiniz sizlere de çok teşekkür ediyorum” dedi.

AKSA ELEKTRİK ŞİRKETİ OLARAK ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPACAĞIZ

Daha sonra konuşan AKSA Elektrik şirketi kuzey 1 Bölge yöneticisi Barış Hırabaş ise konuşmasında “ Bizde Başkanımıza ve yönetim kuruluna tekrardan teşekkür etmek istiyoruz. Biz AKSA enerji ve AKSA elektrik olarak başkanımız ve yönetim kurulumuz ile görüşmeler yaptık, Enerji piyasasındaki son düzenleme son kaynak tedarikçi düzenlemesinden sonra devletimizin yaptığı AKSA Elekrik olarak bizimde bir kampanyamız çıktı bu kampanyamızı Başkanımız ve yönetim kurulumuz ile beraber değerlendirdik bizde elimizden ne geliyorsa tüm esnaf ve vatandaşlarımıza işte Akhisar’da yaşayan tüm vatandaşlarımıza elimizden ne geliyorsa bu konuda yardımcı olmak için çalışıyoruz.

Yapılan protokole, Akhisar Kahveciler odası Başkanı Erkin Güney, yönetim kurulu Hüseyin Öktem, Behzat Çalışkan, Tunay Tosuner, Gürkan Kıyak, Olcay Gün, Belgin Gonca ve Fevzi kazımoğlu ve AKSA Elektrik yetkilileri Barış Hırabaş ve Ali Yılmaz katıldı. (E.D)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber