İstanbul-İzmir otoyolu açılıyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İzmir- İstanbul otoyolunun bir bölümünü daha aralık ayında hizmete almayı planladıklarını belirterek, "Diğer 29 kilometre artı 4 kilometrelik Akhisar çevre yolu da dahil oranın bağlantısında da hedefimiz şubat tatiline yetiştirmek" dedi.

İstanbul-İzmir otoyolu açılıyor!

Turhan, yapımı devam eden İzmir-İstanbul otoyolunun Kemalpaşa-Akhisar kısmında incelemede bulundu, Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu'ndan bilgi aldı.

Turhan yaptığı açıklamada; “İzmir – Kemalpaşa arası bağlantı yolu 20 kilometresi hizmete açılmıştır. Saruhanlı’ya kadar 50 kilometrelik kesim artı 3 buçuk kilometrelik kesim bağlantı yolunun aralığın ilk haftasında hizmete açmaya planlıyoruz. Diğer 29 kilometre artı 4 kilometrelik Akhisar çevre yolu da dahil oranın bağlantısını da hedefimiz şubat tatiline yetiştirmek. Amacımız bu ama yine tekrar ediyorum yağmurlu bir hava eğer iklim çalışmaları yapacağız çalışmalarda önemli bir etken umduğumuz çalışmalarını yakalayabilirsek ki bunlar çok fazla değil 100 – 150 günlük bir süre bunu yakalayabilirsek bu hedeflerimize ulaşır bu hizmetten yol kullanıcılarını faydalanmış olurlar” dedi.

“Genel hedefimiz 2019’un yaz ortası gibi İstanbul’dan İzmir’e otoyol standardında altyapıyla insanlarımız İstanbul’dan İzmir’e ulaşabilecekler. Tabii bu otoyolların yapılmasıyla daha güvenli, konforlu, daha kısa süreli ekonomik açından da fayda olacak. İnsanımızın aldığı hizmet kadar cebinden para çıkar. Zaman zaman sistemde oluşan bir takım algılama hataları nedeniyle ücretleşmeyen durumdalar da vatandaşımız isterse parasını ödemeden geçer isterse o anda nakit verir. 15 gün içinde de hiçbir cezai uygulamadan maruz kalmadan geçiş ücretinin ödenmesi hakkına sahiptir. 15 gün sonra biz ceza takibi başlatıyoruz.  İzmir – Çandarlı yolu devam ediyor.  Güzergah meydana çıktı. Tabii orada da hedefimiz 2019’un sonu gibi tabi hava şartlarına çok bağlı yapacağımız işler. İnşallah 09.09.2019 bitiririz. Orayı da hizmete açarız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber