Doğan Ensivri; Zeytin bizim için çok önemli

Büyükşehir Belediyesi Manisa Tarım Komisyon Üyesi ve Büyükşehir Akhisar Koordinasyon Müdürü Doğan Ensivri, Kırkağaç’ta zeytin fidanı dağıtımı  törenine katıldı.

Doğan Ensivri; Zeytin bizim için çok önemli

Büyükşehir Belediyesi Manisa Tarım Komisyon Üyesi ve Büyükşehir Akhisar Koordinasyon Müdürü Doğan Ensivri, Kırkağaç’ta zeytin fidanı dağıtımı  törenine katıldı. Ensivri törende yaptığı açıklamada “ Biz Kırkağaç’ta zeytin fidanı dağıtımı gerçekleştirdik. Oradaki koordinatör arkadaşımızın izinli olması nedeniyle dağıtıma ben geldim. Arkamızda gördüğünüz zeytin ağacı, Türkiye’nin en eski zeytin ağacı. 1656 yıllık Türkiye’nin en eski zeytin ağacı. Kırkağaç’a gelip de buraya uğramadan gitmemiz mümkün değildi. Dünyanın en eski tescilli üçüncü zeytin ağacı. Zeytin bizim için çok önemli. Zeytin hem kutsallığı olan hem de barışı, adaleti, her türlü duyguyu içinde barındıran bir meyve.  Kutsal kitabımız Kuran-ı kerimde de yer alan bir meyvemiz “   dedi.

FİYATLAR 6 İLA 11 LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR

 Büyükşehir Belediyesi Manisa Tarım Komisyon Üyesi ve Büyükşehir Akhisar Koordinasyon Müdürü Doğan Ensivri   Zeytin fiyatları hakkında da  kısa değerlendirmede  bulundu. 

  Ensivri “ Zeytin fiyatları 6 ila 11 lira arasında değişiyor. Daha önceki yıllarda bu fiyatlar 5- 5 buçuk maksimum fiyatlarıydı. Bunda geçmiş dönemdeki yöneticilerimize teşekkür etmek gerekiyor. Akhisar’da kurulan bir zeytin ihsas organize sanayi bölgemiz var. Bu bölgemizin buralara kadar faydası olduğunu fiyatlarda bunu resmen hissediyorsunuz şu anda. Bu bölgemizde ilk kurulma aşamasını başlatan Süleymanlı Belediyesi ve o zamanın Belediye Başkanı Hasan Paşalı rahmetli. Onun döneminde bu zeytin ihtisas organize sanayi bölgesinin ilk temelleri veya kâğıt üzerinde işlemleri başladı. Tabi şu anda Akhisar’da da Akhisar Belediyesi, Kaymakamlık ve Ticaret Odası önderliğinde ihtisas sanayi bölgesindeki çalışmalar devam ediyor. Tabi Borsamızın bu konuda çok büyük faaliyetleri var. Bölgemize gelen büyük alımcılar sayesinde büyük firmalar, ulusal firmalar sayesinde vatandaşımızın elindeki ürün, zeytin yeşil halde direkt üretici firmalar tarafından alındığından dolayı şu anda bu aradaki fark kuyudaki zeytin alınmadığından dolayı direkt vatandaşa yansımış durumda. Tabi çok güzel rakamlar bugün bir kasa zeytin satıyorsunuz 150 TL 200 TL ye yakın bedeller alıyorsunuz. Ayrı bir artısı onun bunu toplayan bir kesim de var Akhisar’da. Bunun yevmiye ile çalışan bir kesimi de var. Tabi bugün yevmiye fiyatları 80 lira -90 lira civarında bir yevmiye fiyatları var. Bu da sahadaki başka bir artısı. Bu konuda biz her şey Akhisar için diyoruz. Akhisar da her zaman sevgi kazanacak diyoruz ve böyle gördükçe de zamanında rahmetli Hasan Paşalı’nın ne kadar güzel işler yaptığını ve tabi şu dönemde elini bu taşın altına sokan Ticaret Odasının, Kaymakamlığın, Akhisar Belediyesi ile Borsası ile çok güzel işler yapıldığını görüyoruz. Elbette Büyükşehir Belediyemiz de bizim Akhisar’da zeytinden dolayı olan hassasiyetimizden kırsal dairemizin yaptığı planlamayla da biz zeytin fidanı dağıtımı yaptık 84 adet, 84 kişiye burada. Geçen yıl tüm ilçelerde zeytin kasası dağıtımı yaptık. Bulunduğumuz bölgedeki antik ağacımızın bakımı, düzenlemesi Büyükşehir Belediyemize geçti. Büyükşehir Belediyemizde sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün her zaman sesimizi sürekli duyan kişi oldu. Allah’ın izni ile hep beraber biz Akhisar’da zeytinimizi en iyi yere taşıyacağız. Tabi marka sorunumuz var. Bununla ilgili Ticaret Borsamız da fuarlarda, girdiği etkinliklerde en iyi şekilde elinden geleni yapmaya çalışıyor. Biz, tüm kurumların Akhisar zeytinin elinden tutmasını ve bu kutsal meyvemize gereken önemi göstermesini istiyoruz. Teşekkür ederim. Her şey Akhisar için. Sanayi kentimizin ilerlemesini istiyoruz. İnşallah buradan başka bir sloganda verilebilir. Belki bu da konuşulacak. Araba fabrikasını bir platform oluşturarak diyeceğiz ki araba fabrikası gelsin bizim sigara fabrikamızda kurulsun. Allaha emanet olun. Teşekkür ederim “dedi.
  YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber