banner234

Çocuk İstismarını Kadınlar Durduracak!

CHP Kadın Kollarının 81 ilde bugün yaptığı açıklamada, seslerini gür bir şekilde yükselterek; “Çocuk istismarını kadınlar durduracak’’ denildi.

Çocuk İstismarını Kadınlar Durduracak!

CHP Akhisar Kadın Kolları da, Öğretmen Evi önünde yaptığı açıklamada “Özellikle son günlerde gündeme gelen çocuk istismarlarını dehşete düşmüş bir şekilde kanımız donarak ve içimiz sızlayarak artmış olduğunu görüyoruz. Çocuklar susar ama biz kadınlar susmayacağız’’ sözleriyle çocuk istismarları olayları protesto edildi.

Basın açıklamasını CHP Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanın Ruhan Tatlıdil okudu.
CHP Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanın Ruhan Tatlıdil; “Özellikle son günlerde gündeme gelen çocuk istismarların dehşete düşmüş bir şekilde kanımız donarak ve içimiz sızlayarak artmış olduğunu  görüyoruz. Çocuklar susar ama biz kadınlar susmayacağız.

Çocukların, güvenilir bir ortamda büyümelerini sağlamak hükümetin en öncelikli sorumluluğu iken, her gün yeni çocuk istismarı haberi ile uyanıyoruz. İktidarın başkanı çıkmış ‘’çocuk istismarı için en ağır cezaları getireceğiz, bu toplumsal bir dinamittir’’diyor. Ne yazık ki bu sözler, iktidarı her zaman ki gibi ‘’söylediği başka yaptığı başka’’ olmaktan öteye geçiremiyor. Küçük yaşta evliliklerin önünü açan yasa tasarısı, çocukları vakıfların denetimsiz yurtlarına mecbur etmesi, bilimsel eğitimden uzak sübyan mektepleri ile mevcut iktidar , ‘’Çocuk istismarı’’ mücadelesi konusunda inandırıcılığı yitirmiştir.’’Çocuk istismarı’’ ile ilgili mücadele konusunda iktidarın samimiyetini ölçmenin iki kriteri vardır.

1-Hukuk dışı, insanlık suçu, çağ dışı uygulama olan ‘’Kimyasal Hadım’’ önerisi yerine ‘’İyi Hal’’ ve ‘’haksız tahrik indirimi’’ olan kanun maddesinde düzenleme yaparak indirimler kaldırılmalı, istismarcıları aklayanlar soruşturmalıdır. cezalar arttırılmalı ve ağırlaştırılmalıdır.

2-İstismara zemin yaratan, sebep olan kurumları ortadan kaldırmalıdır.
İnsanlığın partisi, dili, dini, ırkı yoktur.  İstismar insanlık suçudur ve çocuklarımız geleceğimizken onları korumak hepimizin göreviyken susmak bun sessiz kalmak suça ortak olmaktır.
Biz suç ortağı olmayacağız. Takipçi olacağız, denetçi olacağız, önleyen olacağız. Kirli zihniyetlerin sessiz sessiz hareket ederek çocuklarımızı incitmelerine izin vermeyeceğiz.
Çocuklarımız için endişe duyuyoruz. Çocuklarımıza koruyucu bir ortam sağlayabilmek için derhal taleplerimizin dikkate alınmasını istiyoruz ve bu taleplerin yasal takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz;

1-Çocuk istismarı ile ilgili kanunlar. Mahkemelerin iyi hal indirimi ya da ceza indirimine imkan vermeyecek şekilde yeniden düzenlenmelidir.
2-Çocuklarımıza yurt hizmetinin vakıflardan alınarak, devlet eliyle ve denetimli, kontrollü bir şekilde verilmesini talep ediyoruz. Tüm yurtlar ve özel eğitim kurumlarının düzenli olarak çok sıkı denetim ve kontrollere tabi tutulmasını talep ediyoruz.

3-Çocuk istismarını öven ‘’6 yaşında çocukla evlenilebilir’’ ‘’9 yaşında ki kız çocuğu hamile kalabilir’’ ‘’bir kereden bişey olmaz’’ gibi çocuk istismarını öven, teşvik edenlere, küçük yaşta evliliği özendirenlere de ağır cezai yaptırımların getirilmesini talep ediyoruz.

Hükümeti acil olarak bu tedbirleri almaya çağırıyoruz. Bilinmelidir ki biz kadınlar,çocuklarımız için güvenli ortam oluşturuncaya kadar, çocuklarımızın korunması için konulmuş yasa çerçeve yeniden düzenleninceye kadar, çocuklarımızın istismar edilmesine zemin hazırlayan kurumlar kapatılıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz.

‘’İstismar Değil Cinayettir.’’  ‘’ Çocuklar Susar Biz Susmayacağız.’.’’dedi.(E.D)
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber