ATSO Başkan Adayı Erdayıoğlu Ekibini Tanıttı

8 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak olan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesi aday Mehmet Ali Erdayıoğlu, Akhisar Belediyesi tarafından restore edilerek müze restoranta çeviren mekanda ekibini kamuoyuna tanıttı.

ATSO Başkan Adayı Erdayıoğlu Ekibini Tanıttı

Akhisar’daki yerel ve ulusal basın temsilcilerinin de hazır bulunduğu tanıtım toplantısında Başkan Adayı Erdayıoğlu, seçim startını bugünden itibaren verdiklerini ve ilk olarak Kaymakam ziyareti ardından tüm sivil toplum örgütü temsilcileri ile bir araya geleceklerini ve projelerini anlatacaklarını ifade etti.

Konuşmasına teşekkür ederek başlayan Erdayıoğlu; “Davetimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Akhisar’da basın bir numaradır. Ticaret Odası başkanlığı yaptığım dönemde basınla hep iç içe olduk. O yüzden ilk önce basınla bir araya gelip daha sonra startımızı vermek için bugün burada birlikteyiz” dedi.

HEDEFİMİZ AKHİSAR EKONOMİSİNİ BÜYÜTMEK

3 tane hedefleri olduğunu belirten Erdayıoğlu; “Bugün burada arkadaşlarımızla birlikteyiz, hayırlısıyla başlıyoruz. Bizim 3 tane hedefimiz var. İlk hedefimiz Akhisar Organize Sanayi bölgesinin büyütülmesidir. Şuan projeleri hazır, Organize Sanayi bölgesi şuan 3 bin dönüm, 4 bin dönümlük projesi hazır fakat bir adım ileri gidilmedi. O günkü bakandan benim almış olduğum sözler vardı. Ondan sonra iki bakan değişti. Bende şimdi diyorum ki; Allah kısmet ederse biz Ticaret Odasında yönetimimizi kurarsak ilk hedefimiz Akhisar Organize sanayi bölgesini büyütmek olacak. Bunu yapmamızın nedeni Akhisar’ın ekonomisini büyütmek. Şuan 6 bin kişi çalışıyorsa o zaman 14 bin kişi çalışacak. Bunun Akhisar’da bütün kesimlere faydası olacak” şeklinde konuştu.

ÜNİVERSİTENİN KURULMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Üniversite kurulması için elimizden ne geliyorsa yapacağız diyen Erdayıoğlu; “İkinci hedefimizde Akhisar Üniversitesini işler hale getirmek olacak. Geçenlerde yapılan toplantıda zordan 250 bin lira toplamışlar. Ben bundan 10 sene önce Akhisar’da Kirazoğlu Devlet Hastanesi ek binasında 4 ayda 900 bin lira para topladık. Ek inşaatı yaptık. Şimdi bakıyorum, milletvekilimiz çalışıyor, siyasiler koşturuyor ama bir kaynaşma yok. Bir araya gelmek lazım. Bizim ikinci hedefimiz Akhisar’ın kalkınması ve ekonomiye katkı için Akhisar Üniversitesinin hizmete girmesi lazım. Akhisar’a en azından 5 bin öğrenci geldiği zaman en küçük öğrencinin harcadığı para 400 lira. Bu para Akhisar’a gelecek. Üniversitenin kurulması için hep birlikte elimizden geleni yapacağız.  Esnaf Odalarımızla, ticaret odası, ticaret borsası, ziraat odası, kaymakam, belediye başkanı, basın ve esnafımız ile hep birlikte hareket ederek ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Daha önce biz bir araya gelerek bunları yaptık. Şuanda bunların yapılmayışından bir tanesi iletişim olmaması. Herkes kendi havasında, hiç kimse bir araya gelemiyor. Hedeflerimizden bir tanesi gençleri bir araya getirip, birbirleriyle tanışmasını, kaynaşmasını sağlayacağız. Daha sonra birbirleriyle alışveriş yapıp birbirlerini tanıyacaklar. Daha önce 20 genci bir araya getirip yapmıştım. Hem tanışmak, hem ticaretlerinin gelişmesini sağlamak hem de beraber iş yapmayı sağlamak adına bu arkadaşları bir araya getirdik” dedi.

COĞRAFİ İŞARETLER RAFTA DURUYOR

Coğrafi işaretler için 4 müracaat yaptıklarını belirten Erdayıoğlu; “Bizim 2 tane coğrafi işaretimiz var. Akhisar uslu zeytini ve Akhisar domat zeytini, onları bizim dönemimizde biz aldık. Ondan sonrası için 4 tane müracaat yaptık. Akhisar domat zeytinyağı, Akhisar Uslu zeytinyağı, Akhisar köfte ve Akhisar tipi Gemlik zeytini. 4 yıldan beri bunlar rafta duruyor. Gidip raftan alıp işler hale getirmemişler. İşin enteresan tarafı, şuan ki yönetim kurulu başkanı olan arkadaşımız Türk Patent Enstitüsü yönetim kurulu üyesi, dört kişiden birisi. Orada her şey senin elinin altında, bizim bu coğrafi işaretlerimizi alsan da Akhisar’a getirip bir törenle bunları alsak ve işler hale getirsek kötü mü olur” şeklinde konuştu.

ESKİ EV HALA DURUYOR

Başkanlığı zamanında aldıkları eski ev hakkında konuşan Erdayıoğlu; “Bizim zamanımızda 145 bin liraya eski bir ev aldık. Evi aldığımızda Ankara’da Kültür Bakanlığında bir yetkili ile görüştüm. Bizim ticaret odası olarak paramız yok, bize para lazım projeler burada. Oradaki yetkili bize para veremeyeceğini söyledi. O zamanın Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, müzenin açılışına geldi. Müzenin açılışının ardından elimde proje ile Ertuğrul Günay’a eski bir ev aldığımızı burası için sizden para istemediğimizi tapusunu size vermek istediğimizi söyledim. Burayı siz yapın ismi sizin olsun dedim. Günay, bana burayı kaça aldığımızı sordu. Bana para yok diyen arkadaşta orada. Onu çağırıp 145 bin lirayı bize vermesini söyledi. Bende 145 bin liranın yetmeyeceğini söyledim. Günay,  o zamanın Valisi Halil İbrahim Daşöz’ü çağırıp üstünü onun tamamlayacağını söyledi. Paramız hazır, verilen sözler yerinde ve hala o bina duruyor. Şimdi proje yapmışlar, biz bunları yapacağız diyorlar. Kardeşim hazır para varken bu işin bedava yapılması varken neden cebinizden vereceksiniz. Bizim projelerimiz var, burslar, fuarlar ve okullara yardım zaten rutin yapılıyor” ifadelerini kullandı.

İNŞALLAH BİZ BU SEÇİMİ ALACAĞIZ

Seçimde başarılı olacaklarına inandığını kaydeden Erdayıoğlu; “Seçim Güzel bir ekibimiz var. Değerli arkadaşlarım var, hepsi de bu işi bilen arkadaşlar. Biz bu işte başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bize destek de var, inşallah biz bu seçimi alacağız. Hiç kimse kaybetmek için yola çıkmaz. Ama kendi grubumdaki arkadaşlara bakıyorum birbirinden değerli, çalışan mesleğinde başarılı, ikili ilişkileri güzel, mesleğindeki arkadaşlarıyla ilişkileri güzel arkadaşlar. Pazartesi gününden itibaren Kaymakamımızla görüşmemiz olacak ve yolumuza çıkacağız. Ondan sonra siyasi partilerimiz, odalarımızla görüşmelerimiz olacak hep beraber yola çıkıp gereken neyse biz bu işi halledeceğiz. Bugün buraya gelip bizi yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ederim” dedi.

Düzenlenen kahvaltı programının ardından Altan Ural’ın 52. Yaş günü dolayısıyla sürpriz pasta kesimi yapıldı.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber