Atatürk'ün Akhisar'da Gelişinin 95. Yılını Kutladık

Atatürk’ün Akhisar’a gelişinin 95.yılı törenle kutlandı. Program kapsamında ilk olarak saat 10.00’da Milli Egemenlik Meydanı Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi.

Atatürk'ün Akhisar'da Gelişinin 95. Yılını Kutladık

Atatürk’ün Akhisar’a gelişinin 95.yılı törenle kutlandı. Program kapsamında ilk olarak saat 10.00’da Milli Egemenlik Meydanı Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi. Ardından Belediye Hizmet Binası önünde Akhisar Belediyesi Halk Oyunları ekibi gösterileri yer aldı.

Program daha sonra Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı 5 Şubat Atatürk’ün Akhisar’a gelişinin 95.yılı nedeniyle bir konuşma yaptı.

“Bugün 5 şubat; Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Akhisar ziyaretinin 95’inci yıldönümü. Kurtuluş savaşımızda gösterdiği kahramanlıklarla kurtuluş mücadelemize çok önemli katkılar sağlayan Akhisar, Cumhuriyetimizin kuruluşundan sonra ülkeyi baştan sonra gezen, yeni ve dinamik Türkiye’nin gelişimini bizzat takip eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ziyaretlerinin durak yeri olmuştur.

Bizzat Belediye’ye gelerek ilçenin  ileri gelenlerini çiftçilerini ve sanatkarlarını kabul etmiş, onlarla yeni Türkiye’nin gelişimini değerlendirmiş ve görüş alışverişinde bulunmuştur.

Büyük Önder bu temasları sonrasında Akhisar’a ve Akhisarlılara ait düşüncülerini şu şekilde yazmıştır; “Akhisar’da geçirdiğim birkaç saatlik zaman çok uzun zamanlarda ancak vücut bulabilecek çok kuvvetli, çok kıymetli bir hatıra yaratmaya kafi gelmiştir. Memleket güzeldir halk temiz samimi ve münevverdir. Hissi vefa bu Münevver Muhittin havasında ne kadar derin imtizaçla mündemiçtir”

95 yıl son bugün aynı övgüye mazhar olmak için; bizler çok derin bir tarihe, engin bir şehir kültürüne sahip Allah’ın bahşettiği bir çok nimetle zenginleştirilmiş biricik şehrimizde, hep birlikte bu kadim şehre yakışır zarafet ve nezaketle birbirimizi sevip sayıyoruz ve farklılıklarımızı zenginlik bilerek yaşıyoruz. 

Ayrıca şehrimizin derin bilgeliğine, Anadolu ilim ve irfanı ile örtüşen kadim kimliğine inanarak, onun bu değerlerine sadakatle onu zenginleştirmeye, yeni değerler üretmeye devam ediyoruz. Sözlerimin sonunda, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Akhisar’ımızı ziyaretlerinin 95’inci yılında başta Büyük Önder olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor ve bu vesile ile aziz vatandaşlarımızın savunması için Zeytin Dalı harekatında görev alan Mehmetçiklerimizin ve kahraman ordumuzun muzaffer olmalarını yüce rabbimden diliyorum” dedi.

 YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber