Akhisarlı Zeytinci Hakkında Savcılık Açıklama Yaptı

Akhisar’da tarafsızlığından ödün vermeden yayın hayatını sürdüren haber sitemiz akhisarpress.com’da bugün Ulusal Medyadan Hürriyet kaynak gösterilerek yapılan “Akhisar'da 30 Milyonluk Zeytin Vurgunu!” başlıklı haberimiz nedeniyle şikayet edildik

Akhisarlı Zeytinci Hakkında Savcılık Açıklama Yaptı

Akhisar’da tarafsızlığından ödün vermeden yayın hayatını sürdüren haber sitemiz akhisarpress.com’da bugün Ulusal Medyadan Hürriyet kaynak gösterilerek yapılan “Akhisar'da 30 Milyonluk Zeytin Vurgunu!” başlıklı haberimiz nedeniyle şikayet edildik.
 
Hürriyet Gazetesi’nin de Yeni Asır Gazetesini kaynak göstererek yayınladığı haber kısa sürede 50’den fazla ulusal ve yerel haber sitesinde yer aldı. Editörlerimiz tarafından ulusal medyada Akhisar ile ilgili gelişmeler incelenerek akhisarpress.com haber sitemizde yer verilmektedir. Yine bu haberde de kişi ve şahısları yansıtmayacak şekilde olduğundan dolayı isim ve markalarına zarar verilmeyecek şekilde sitemizde Hürriyet kaynak gösterilerek yer verilmiştir.
 
Kaynak gösterilerek yapılan bir haberin kaynağının şikayet edilmesi gerekirken, bizim sitemizde şikayet edildiği ortaya çıktı.
 
Haber sitemiz şikayet edildiği halde yine isim ve markaların açık olmayacağı şekilde Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamayı yayınlıyoruz.
 
Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 
“15/11/2017 tarihinde Yeni Asır Gazetesi'nde yayınlanan ve Akhisar'da gerçekleştiği ileri sürülen "30 milyon liralık zeytin vurgunu" manşetli haberde ve Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan ve www.akhisarpress.com isimli internet haber sitesinde Hürriyet Gazetesi kaynak gösterilerek yapılan "Zeytin vurgunu! 30 milyonluk soruşturma" başlıklı haberlerde; Akhisar'ın tanınmış ailelerinden birine mensup olan zeytincilik firması sahibi E.G. hakkında Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı'na ve Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı'na çok sayıda karşılıksız çek ve dolandırıcılık suçlarından suç duyurusunda bulunulduğu içerikli haberler yer aldığı görülmektedir.
 
Cumhuriyet Başsavcılığımızın E.G. isimli şahıs hakkındaki kayıtları incelendiğinde, en son 2016 yılında hakkında bedelsiz senedi kullanmak suçundan dolayı soruşturma yürütüldüğü ve neticesinde kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği, şahıs hakkında güncel olarak dolandırıcılık veya başka suçlardan herhangi bir şikayetin bulunmadığı anlaşılmaktadır.                     
 
Yine Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı üzerine yapılan araştırmada, E.G. isimli şahıs hakkında dolandırıcılık ve karşılıksız çek düzenleme suçuna ilişkin olarak Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı'na yapılmış herhangi bir müracaatın bulunmadığı bilgisine ulaşılmıştır.
 
Bahsi geçen haberlerde adı geçen zeytincilik firması yetkilisi E.G. vekili aracılığıyla Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaat ederek asılsız haberleri yapan kişiler hakkında şikayette bulunmuştur.
 
Cumhuriyet Başsavcılığımıza herhangi bir suçun işlendiğine ilişkin ihbar veya şikayet başvurusu geldiği takdirde; Akhisar halkının sağlık, huzur ve güvenliği için suç ve suçlular ile mücadelemiz aralıksız devam edecektir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
  


Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber