Akhisar'daki Camilerin Tuvaletlerini Temizliyor

Akhisarlı bir çiftçi merkezdeki camilerin tuvaletlerini gönüllü olarak temizleyerek sosyal farkındalık oluşturmaya çalışıyor. 

Akhisar'daki Camilerin Tuvaletlerini Temizliyor

Akhisarlı bir çiftçi merkezdeki camilerin tuvaletlerini gönüllü olarak temizleyerek sosyal farkındalık oluşturmaya çalışıyor. 

Akhisar’ın Seğirdim Mahallesinde ikamet eden 46 yaşındaki çiftçi Necati Budak, merkezdeki camilerin tuvaletlerini gönüllü olarak temizliyor.

Bir gün caminin birinde tuvaleti kullanmak istediğinde temiz olmadığını gören ve ondan sonra tuvaletleri temizleme kararı aldığını söyleyen Budak; “Akhisar’da bir caminin tuvaletini kullanmak istedim. Tuvaletlerin temiz olmadığını fark ettim. Bu durumu imam arkadaşa ilettiğimde görev alanında olmadığını söyledi. Onlara da hak verdim. Örneğin bir öğretmen okulun tuvaletini temizlemek zorunda değil olduğu gibi, imamlarda cami tuvaletlerini temizlemek zorunda değiller. Sanırım cami tuvaletlerinin temizliği konusunda kanuni bir boşluk var. Bunu Müftü beye de ilettim. Oda bu konunun gerçekten sıkıntılı olduğunu söyledi. Bende bu konuda bir farkındalık oluşturmak istediğimi, bana yazılı bir belge vermesini camilerin tuvaletlerini temizlemek istediğimi söyledim. Yazılı belgeye gerek olmadığını, cami tuvaletlerinin herkesin malı olduğunu ve gidip temizlememde bir mahsur olmadığını söyledi. 

Bende, ücretli olarak işletilenler hariç Akhisar’ın merkezdeki bütün cami tuvaletlerini temizlemeye karar verdim. Bu konuyu sosyal medya hesabımda paylaştığımda temizlik malzemesi temininde destek olmak isteyenler oldu. Onlara da buradan teşekkür ediyorum. Bu sadece benim değil, içinde birçok kişinin emeği bulunan sosyal bir harekettir. 

Bu yaptığımız hareket kesinlikle reklam ve şov amaçlı değildir. Kamuoyu ve resmi yetkililer nezdinde bunun bir farkındalık ve algı oluşturmasını ümit ediyorum. Vatandaşlarımızda tuvaletleri nasıl bulmak istiyorlarsa öyle bırakmalarını rica ediyorum.” dedi.
  
Necati Budak "Akhisarpress.com Haber ofisimizde"

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 11:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çınarlı
Çınarlı - 3 yıl Önce

Allah bu kardeşimizden razı olsun. Emekleri iki cihanda kendisine iyilikler güzellikler olarak geri dönsün inşAllah

TEŞEKKÜR
TEŞEKKÜR - 3 yıl Önce

ÇOK KIYMETLİ BİR DAVRANIŞ OLMUŞ.MESAJINI AÇAR İSEK MÜFTÜLÜKTEN,AKHİSAR BELEDİYESİNE,BÜYÜKŞEHİR BLD.TÜM VATANDAŞLARIMIZA STK LARA GÜZEL ANLAMLI BİR GÖNDERME OLMUŞ. TABİ HERKES SORUMLULUK ALANIM DEĞİL DEYİP ÇEKİLECEKTİR KENARIYA.AMA MSJ ALAN ALIR. TAKİPÇİSİ OLALIM.YOKSA KOLERA OLACAĞIZ.

Evsiz
Evsiz - 3 yıl Önce

Camiler hepimizin malı. Kullananlarda duyarlı olmalı. Sağol kardeş

Ayşen Ersöz
Ayşen Ersöz - 3 yıl Önce

Helal olsun abicim size. sizin gibi duyarlarlı insanlar olsa her yerde keşke

İbrahim
İbrahim - 3 yıl Önce

Çok güzel ,çok iyi bir çalışma ,tebrik ediyorum abimi , Akhisar pres olarak gündeme taşıdığınız içinde size de teşekkür kolay gelsin

İnce iş elbiseleri
İnce iş elbiseleri - 3 yıl Önce

ALLAH razı olsun bu abimize iş elbisesi vermek istiyoruz 0545 310 3551

Talha
Talha - 3 yıl Önce

Abimiz burada resmî mercileri harekete geçirmekten ziyade toplumda farkındalık yaratmak istemiş. Teşekkür ederiz güzel insan. Bu tuvaletleri kirletenlerin bizler olduğunu hatırlattığın için.

İrfan BARLIK
İrfan BARLIK - 3 yıl Önce

Bu arkadaştan Allah razı olsun inşaAllah. yeni Bağlar cami tuvaletini temizledi.


SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber