Akhisar'da Gördesliler Derneği Açıldı

Akhisar’da Gördesliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği düzenlenen coşkulu bir törenle açıldı.

Akhisar'da Gördesliler Derneği Açıldı

Akhisar’da Gördesliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği düzenlenen coşkulu bir törenle açıldı.

Efendi Mahallesi 280 Sokak üzerindeki dernek binası önünde düzenlenen açılış törenine Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Gördes Belediye başkanı Muhammet Akyol, Akhisar belediye başkan yardımcıları Ömer İşçi ve Latif Çakmak, Akhisar MHP İlçe başkanı İbrahim Uğurlu, siyasi parti temsilcileri ve birçok vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Akhisar Gördesliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Nadir German; “Derneğimizin ilçemize ve memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yurdumuzun her köşesi değerlidir, her yörenin belli tarihi ve kültürü yaşam felsefesi vardır. Bu değerleri sürdürecek olanlar bu yörelerin mensuplarıdır. Bizde bu bilinçle faaliyetlerimizi yapmaya devam edeceğiz.  Birlik ve beraberlik her şeyin ilacıdır. Sivil toplum kuruluşlarının tek amacı birlik ve beraberlik çatısı altında dayanışmadır. Birlik ve beraberlikle çözülmeyecek hiçbir engel yoktur. derneğimizin açılışında destek olan herkese ve bugün burada bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Derneğin açılışında konuşan Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol; “Değerli Akhisarlılar hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Derneğimizin yönetimini tebrik ediyorum. Daha önce İzmir’de ve birkaç yıl önce Manisa il merkezinde bir derneğimiz açılmıştı. Şimdi de Akhisar’da derneğimiz faaliyetlerine başlayacak. İnşallah Gördesliler olarak yine Akhisarlı hemşerilerimizle beraber geçmişten aldığımız tecrübe ve donanımı gençlerimize aktararak bilgi paylaşımını gerçekleştirerek birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Bu derneğimizin hayırlı olmasını diliyorum. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bu tür oluşumlar yapılar gönüllülük esasıyla çalışan yapılar olduğunu ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı; “Bizlerde maddi ve manevi olarak her zaman onların yanında olacağız. Çok kadim bir şehirde yaşıyoruz. Hepimizin çok güçlü referansları var. Tarihimiz çok güçlü, bugün karşımıza çıkan zorlukları bize ait olan değerleri savunarak devam ediyoruz. Buradaki arkadaşlarımızın çabasında bize ait olan o zenginliğin hem ihlasını sağlamak hem de tarihimizle olan bağımızı takip etmek için bir araya gelmiş bulunuyorlar. Onlar Gördesliler olarak böyle bir yapı altında Akhisar’da faaliyet gösterecekler. Bizler bunu millet olarak Türk milleti olarak daha geniş kapsamda bu ülkenin değerlerine sahip çıkmak olarak görüyoruz. Hep birlikte dayanışarak inşallah bize ait olan değerlerimizi yaşamaya ve güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Derneğin açılışı öncesi atlı birlikleri ve faytonlar Akhisar’da şehir turu düzenledi.  Sonrasında dernek binası önüne kadar mehter takımı eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı. Düzenlenen açılış konuşmaları ve yapılan duaların ardından misafirlere ikram edilecek olan keşkek dövüldü.

Açılış kurdelesinin kesilmesi sonrası dernek başkanı Nadir German, misafirlere dernek binasında Gördes yöresine ait olan halı, köy ekmeği, el işlemeleri gibi sergileri tanıttı. (MÖ-KM-BG-HŞ)
  Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber